Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Deň bezpečnejšieho internetu: iniciatívy pre #SaferInternet4EU v roku 2018

Deň bezpečnejšieho internetu: iniciatívy pre #SaferInternet4EU v roku 2018

Dnes si už po pätnásty krát pripomíname Deň bezpečnejšieho internetu. Pri príležitosti tohto každoročného podujatia spustila komisárka pre digitálnu ekonomiku a spoločnosť Mariya Gabrielová celoeurópsku iniciatívu #SaferInternet4EU, ktorá bude prebiehať počas celého roka 2018. Iniciatíva nielenže podporí "kybernetickú hygienu", mediálne vzdelávanie, kritické myslenie a digitálne zručnosti, ale poukáže aj na riziká internetu, pričom osobitná pozornosť bude venovaná deťom.

Jedným z podujatí v rámci #SaferInternet4EU bude aj súťaž projektov, ktoré prispejú k vytvoreniu bezpečnejšieho internetu pre deti. Zapoja sa aj európski učitelia, ktorí majú vďaka dostupnému online vzdelávaniu k dispozícii rôzne nástroje a aktivity a môžu tak podporiť internetovú bezpečnosť a "kybernetickú hygienu".

Viac informácií o podujatiach a iniciatívach spojených so #SaferInternet4EU je k dispozícii na stránke betterinternetforkids.eu .

Akciu "Deň bezpečnejšieho internetu" organizujú s podporou Európskej komisie spoločnosti Insafe/INHOPE network a Safer Internet Centres. Zúčastnia sa jej tisíce ľudí z viac než 140-tich krajín. Hlavným cieľom je podporiť lepší a bezpečnejší internet pomocou informačných podujatí a akcií po celom svete.


Viac informácií
Infohárok

Zverejnené 6. február 2018