Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > V Tatrách sa skončil Mladý Európan 2012, víťazstvo putuje do Spišskej Novej Vsi

V Tatrách sa skončil Mladý Európan 2012, víťazstvo putuje do Spišskej Novej Vsi

V kongresovej sále Hotela Patria vo Vysokých Tatrách na Štrbskom Plese sa počas víkendu konal už siedmy ročník vedomostnej súťaže pre stredoškolských študentov Mladý Európan. Druhého júna si v Tatrách svoje sily zmeralo 11 súťažiacich družstiev zo stredných škôl z celého Slovenska. Tí do finálového národného kola postúpili ako víťazi regionálnych kôl súťaže, ktoré sa konali na celom Slovensku v priebehu apríla.

Záštitu nad tohtoročnou súťažou Mladý Európan prevzal podpredseda Európskej komisie a komisár pre inštitucionálne vzťahy a administratívu Maroš Šefčovič. Európsku komisiu na národnom kole reprezentoval vedúci Zastúpenia EK na Slovensku Dušan Chrenek.

"Teší ma, že má táto súťaž takú širokú odozvu v radoch mladých ľudí a ich učiteľov. Už predchádzajúce ročníky súťaže Mladý Európan ukázali, že študenti majú o európskych záležitostiach dobré vedomosti, a taktiež majú aj súťaživého ducha. Účasť v tejto súťaži považujem za dobrú investíciu, keďže budúcnosť patrí vzdelaným a informovaným a získané vedomosti mládež ešte určite využije," povedal v tejto súvislosti na margo súťaže vedúci Zastúpenia EK na Slovensku Dušan Chrenek.

Víťazom národného kola 7. ročníka celoslovenskej vedomostnej súťaže Mladý Európan sa stalo družstvo z Gymnázia Javorová, Spišská Nová Ves, v zložení Alica Kačengová, Juliana Sopková a
Kristína Lorková, pod vedením profesorky Renáty Kudríkovej.


Na druhom mieste skončili študenti Gymnázia A.Vrábla z Levíc v zložení Anna Mária Urbanová, Martin Mališka a Jozef Beneš, pod vedením profesorky Silvie Gunišovej.

Bronzová priečka patrí vlaňajším víťazom súťaže, Gymnáziu J.Lettricha v Martine v zložení Lenka Dolníková, Marek Frištyka a Jaroslav Majko, pod vedením profesorky Gabriely Franekovej.

Víťazné družstvo regionálneho kola Trenčianskeho kraja - Gymnázium Púchov skončilo Národnom kole na 4. mieste.

Víťazom srdečne gratulujeme!

Vedomostnú súťaž Mladý Európan 2012 vyhlásilo Zastúpenie Európskej komisie a 9 regionálnych informačných centier Europe Direct. O organizáciu národného kola súťaže sa postarala Národná asociácia pre rozvoj podnikania.Fotogaléria:


Zverejnené 4. jún 2012