Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Budúcnosť financií EÚ - eurokomisár G. Oettinger navštívi Slovensko 18. júna

Budúcnosť financií EÚ - eurokomisár G. Oettinger navštívi Slovensko 18. júna

Eurokomisár Günther H. Oettinger, zodpovedný za rozpočet a ľudské zdroje, v pondelok 18.júna 2018 navštívi Slovensko. Táto návšteva je súčasťou jeho turné po členských štátoch EÚ (#MFFtour27), ktorého cieľom je zhromaždiť názory na budúcnosť európskych financií a viacročný EÚ rozpočet po roku 2020 (#EUbudget). Touto návštevou ukončí svoje turné.

Na Slovensku sa eurokomisár stretne s podpredsedom vlády pre investície a informatizáciu, Richardom Rašim. Zúčastní sa aj spoločného bilaterálneho stretnutia predsedu vlády SR, Petra Pellegriniho a ministra financií SR, Petra Kažimíra. Okrem toho bude eurokomisár participovať na spoločnom stretnutí parlamentných výborov Národnej rady SR (Výboru pre európske záležitosti, Výboru pre financie a rozpočet, a Výboru pre hospodárske záležitosti). V neposlednom rade má na programe návštevu redakcie spravodajskej webovej stránky aktuality.sk s cieľom prejaviť úctu zavraždenému novinárovi Jánovi Kuciakovi, ktorý pre tento spravodajský server pracoval.

Pripomíname, že 2. mája 2018 Európska komisia predložila návrh na moderný rozpočet pre Úniu, ktorá chráni, posilňuje a obraňuje.


Tlačová správa
Otázky a odpovede
Diskusný dokument o budúcnosti financií EÚ

Zverejnené 15. jún 2018