Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Oslavy dňa Európy v Trenčíne

Oslavy dňa Európy v Trenčíne

Dňa 9. mája 2013 ste mali možnosť osláviť s nami Deň Európy.

Deň Európy je príležitosťou pre podujatia a oslavy, ktoré približujú inštitúcie EÚ
k občanom Únie. V 13 mestách na Slovensku, kde sa nachádzajú Europe Direct informačné centrá (Senica, Trenčín, Nitra, Komárno, Žilina, Banská Bystrica, Lučenec, Poprad, Spišská Nová Ves, Košice, Prešov, Trebišov) a v Bratislave sa oslavoval deň Európy rozdávaním žltých ruží, informačných materiálov o EÚ a informovaním o Dni Európy.

Informačné centrum Europe Direct Trenčín v spolupráci so strednou Umeleckou školu v Trenčíne zorganizovali výstavu fotografií študentov Umeleckej školy na tému: Európske metropoly na Dunaji dňa 9. mája 2013 o 15:00h v Posádkovom klube v Trenčíne. Výstava fotografií potrvá do 31. mája 2013. Vernisáž bola spojená s oslavami Dňa Európy v Trenčíne.

Viac o projekte Európske metropoly na Dunaji:

Projekt Európske metropoly na Dunaji podporil talent, kreativitu, umelecké cítenie a vlastné zručnosti študentov a pedagógov Strednej umeleckej školy v Trenčíne. Študenti prezentujú prostredníctvom fotografií momenty odlišných kultúrnych prostredí, autenticitu života a atmosféru troch európskych hlavných miest. Fotografie odrážajú každodenný život a architektúru Bratislavy, Viedne a Budapešti.


Fotogaléria:


Zverejnené 10. máj 2013