Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Konferencia EÚ v roku 2014: Nové inštitúcie, nové reformy?

Konferencia EÚ v roku 2014: Nové inštitúcie, nové reformy?

V piatok 6. júna 2014 v čase od 9:00 do 16:00 sa v Kongresovej sále Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR uskutoční konferencia EÚ v roku 2014: Nové inštitúcie, nové reformy? Cieľom podujatia je diskutovať o stave EÚ po voľbách do EP, ako aj o správe a odporúčaniach Európskej komisie k Národnému programu reforiem na Slovensku.

Na konferencii vystúpia podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) Miroslav Lajčák, podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič, poslanec Európskeho parlamentu Eduard Kukan a štátny tajomník MZVaEZ Peter Javorčík. Voľby do Európskeho parlamentu budú hodnotiť vedúci Zastúpenia EK na Slovensku Dušan Chrenek a Isabelle Hertner z Birminghamskej univerzity vo Veľkej Británii. Stav reforiem v SR zhodnotia Lívia Vašáková zo Zastúpenia EK v SR, riaditeľ Inštitútu pre finančnú politiku Martin Filko, Emália Sičáková-Beblavá z Transparency International Slovensko a expert na slovenské súdnictvo z Holandska pán Werner Stemker Köster.

Konferenciu organizujú Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku v spolupráci s nemeckou nadáciou Friedricha Eberta a s podporou Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí a portálu EurActiv.sk. Podujatie má za cieľ prispieť k analýze európskej politiky po voľbách do Európskeho parlamentu, najmä vo vzťahu k prioritám a zloženiu nových inštitúcií EÚ, obzvlášť Európskej komisie. Druhým zámerom konferencie je analyzovať kritické časti aktuálnej správy EK o Národnom programe reforiem v SR. Na konferencii očakávame odbornú diskusiu k problémom v oblastiach spravodlivosti, zdravotníctva a korupcie.

Detailný program a podklady ku konferencii sú dostupné na stránke Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku (SFPA): sfpa.sk/sk/podujatia/odborne-podujatia


Zverejnené 6. jún 2014