Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Dni Energií na Slovensku 2014

Dni Energií na Slovensku 2014

Pozývame Vás na podujatie – Dni Energií na Slovensku 2014 organizované portálom Energie pre Vás v dňoch (10.-17. jún 2014) v 4 slovenských mestách.

Projekt – Dni Energií na Slovensku 2014 sa snaží odstrániť informačný nedostatok slovenskej verejnosti o tom, že energetická efektívnosť v kombinácii s obnoviteľnými zdrojmi majú ohromný potenciál prispieť k zvýšeniu lokálnej zamestnanosti, ochrane životného prostredia, znižovaniu spotreby energií a teda aj riešeniu energetickej chudoby. Toto podujatie je podporované Zastúpením Európskej komisie na Slovensku.

Dovoľujeme si Vás srdečne pozvať na podujatie – Dni Energií na Slovensku 2014 organizované portálom Energie pre Vás v dňoch:

10. júna 2014 v Bratislave na Hlavnom námestí,
12. júna 2014 v Žiline na Námestí Andreja Hlinku,
16. júna 2014 v Košiciach na Hlavnej ulici pred Štátnou vedeckou knižnicou a
17. júna 2014 v Banskej Bystrici na Námestí SNP

v čase od 9:00 do 16:00.

SR sa snaží občanov motivovať ku kúpe malých ekologických zdrojov energie, k zatepľovaniu či modernizácii vykurovania. Zároveň navrhuje kroky k vedúce k rozvoju elektromobility.

Našim podujatím Vám chceme tieto technológie a riešenia predstaviť a zodpovedať Vaše zvedavé otázky. Vo Vašom meste Vám radi ukážeme solárne systémy na výrobu tepla aj elektriny, tepelné čerpadlá, elektromobil či elektrobicykle a pomôžeme sa zorientovať v problematike obnovy (zatepľovania) bytových a rodinných domov.

Projekt Dni Energií na Slovensku 2014 je súčasťou celoeurópskej rodiny podujatí v rámci Energy Days in Europe a uskutoční sa pod záštitou pána Dušana Chreneka, vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku a pánov primátorov Bratislavy – Milana Ftáčnika, Žiliny – Igora Chomu, Košíc – Richarda Rašiho a Banskej Bystrice – Petra Gogolu.

Príďte medzi nás a dozviete sa viac o technológiách či opatreniach, ktoré aj Vám pomôžu ušetriť energie, Vaše financie a naše životné prostredie !!!

Viac informácií získate na www.epv.sk.
Plagát podujatia

Zverejnené 10. jún 2014