Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Víťazstvo v súťaži Mladý Európan 2014

Víťazstvo v súťaži Mladý Európan 2014

V dňoch 11. - 12. júna 2014 sa v Novom Smokovci uskutočnilo národné kolo súťaže "Mladý Európan 2014". Zúčastnilo sa ho 13 súťažných družstiev – víťazov regionálnych kôl - zo stredných škôl z celého Slovenska. Študenti si zmerali svoje sily vo vedomostiach z oblastí z histórie, geografie, zaujímavostí a významných osobností EÚ a jej členských krajín.

Víťazstvo národného kola 9. ročníka celoslovenskej vedomostnej súťaže Mladý Európan obhájilo družstvo z Gymnázia Javorová, Spišská Nová Ves. Na druhom mieste skončili študenti Gymnázia Leonarda Stockela z Bardejova a bronzová priečka patrí Gymnáziu Malacky. Vedomostnú súťaž Mladý Európan 2014 vyhlásilo Zastúpenie Európskej komisie a 12 regionálnych informačných centier Europe Direct. Záštitu nad tohtoročnou súťažou Mladý Európan prevzal podpredseda Európskej komisie a komisár pre inštitucionálne vzťahy a administratívu Maroš Šefčovič. O organizáciu národného kola súťaže sa postarala Národná asociácia pre rozvoj podnikania.

Víťazi regionálneho kola v Trenčíne – Gymnázium Partizánske skončili na národnom kole v Novom Smokovci na 4. mieste. Zloženie tímu z Gymnázia Partizánske bolo nasledovné: Dajana Janíčková, Jozef Jursa a Erik Nedas. Študentov odborne pripravovala PaedDr. Darina Fedorová.

"Tento rok si pripomíname 10. výročie vstupu Slovenskej republiky do Európskej únie. Naša integrácia do EÚ pozitívne ovplyvnila každodenný život ľudí. Slovákom dala nové práva a nové možnosti. Študenti ktorí sa zúčastnili súťaže Mladý Európan, si už inú ako zjednotenú Európu nepamätajú. Teší ma, že táto súťaž má takú širokú odozvu v radoch mladých ľudí a ich učiteľov. Už predchádzajúce ročníky súťaže Mladý Európan ukázali, že študenti majú o európskych záležitostiach dobré vedomosti, a taktiež majú aj súťaživého ducha. Účasť v tejto súťaži považujem za dobrú investíciu, keďže budúcnosť patrí vzdelaným a informovaným a získané vedomosti mládež ešte určite využije." povedal v tejto súvislosti vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušan Chrenek.

Víťazom srdečne gratulujeme, všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a veľká vďaka patrí aj pedagógom za ich vzornú prípravu na vedomostnú súťaž. Tešíme sa opäť o rok!


Fotogaléria:


Zverejnené 17. jún 2014