Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Podporujeme film

Podporujeme film

Európska komisia podporuje prostredníctvom Programu Media projekty v oblasti audiovizuálneho priemyslu a kino distribúcie. V rámci tohto programu získali od roku 2003 slovenské subjekty celkovú podporu vo výške 4 708 675 Eur. Z programu MEDIA bolo podporených celkom 235 slovenských projektov. Vďaka nemu sa do slovenských kín dostali desiatky európskych filmov ocenených na významných medzinárodných filmových festivaloch ako sú Berlinale, Cannes či Benátky.

Aj Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku sa aktívne podieľa na podpore filmu. Opäť sme partnermi Medzinárodného filmového festivalu ART FILM FEST, ktorého 22.ročník sa bude konať od 21. do 27. júna 2014 v Trenčianskych Tepliciach a v Trenčíne.

„Artfilm je skvelou prezentáciou európskej a svetovej kinematografie, preto som rád, že máme možnosť ho podporiť. Mnohé z filmov, ktoré na festivale uvidíme, vznikli aj vďaka podpore Európskej únie. ” hovorí Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Pod hlavičkou Zastúpenia EK sa v pondelok 23.6. 2014 uskutoční diskusia na tému Biznis s kultúrou – jej hosťami budú: Juraj Porubský /šéfredaktor Forbes/, Marko Škop /režisér/, Michal Hvorecký /spisovateľ/ a Tomáš "Yxo" Dohňanský.

Zastúpenie EK na Slovensku prináša na Artfilm tieto filmy: STILL LIFE - UK, Taliansko, CESTA VEN - ČR, Francúzsko, CALVARY - UK, Írsko, FEHER ISTEN - Maďarsko, Nemecko, Švédsko, MISS VIOLENCE – Grecko, SALVO - Taliansko, Francúzsko, COSTA DA MORTE – Španielsko, LA DISTANCIA – Španielsko, LOVE BUILDING – Rumunsko, PADUREA E CA MUNTERE, VEZI – Rumunsko.

Tešíme sa na Vás!


Zverejnené 20. jún 2014