Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Prezentačný večer na Gymnáziu v Partizánskom

Prezentačný večer na Gymnáziu v Partizánskom

Preplnená škola v piatok večer? Chodby plné detí a dospelých? Čo to znamená? Nie je to žiadna záhada, to sa len na Gymnáziu v Partizánskom uskutočnil 27. 2. 2015 už tretíkrát Prezentačný večer.

Škola sa otvorila od 17. do 20. hodiny pre budúcich žiakov, ich rodičov, starých rodičov. Prišli aj príbuzní terajších študentov, aby si prezreli odborné učebne, priestory telocvične, triedy a hlavne zistili, čo sa v nich deje počas vyučovania. Toto veľmi zaujímavo prezentovali sami študenti.

Návštevníkov privítali dobrovoľníci aj v učebni občianskej náuky s nachystanými centrami Finančná gramotnosť, Filozofia, Mediálna výchova a Európska únia. Vďaka pomoci Europe Direct Trenčín, bolo posledné centrum stále obsadené, pretože pexeso s krajinami EÚ si chceli poskladať malí, veľkí, ba niekedy sa zapojili celé rodiny. Tí trpezlivejší si vyskúšali skladať puzzle s európskou tematikou. Keďže to išlo všetkým veľmi dobre, mohli si vybrať sladkú odmenu, nálepku, zápisník, pero...

Na túto akciu si obyvatelia Partizánskeho už zvykli a radi ju využívajú aj na neformálne rozhovory s učiteľmi. no najväčším ťahákom sú pokusy, hry, hádanky, rébusy a zistenie, že aj hravou formou sa dá naučiť veľa zaujímavého.

Kristína a Lucka


Fotogaléria:


Zverejnené 19. marec 2015