Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Zastúpenie Európskej komisie opäť na festivale nového cirkusu Cirkul'art

Zastúpenie Európskej komisie opäť na festivale nového cirkusu Cirkul'art

Predposledný májový víkend (22. – 24. 5. 2015) bude bratislavská Medická záhrada žiť cirkusom.

Uskutoční sa festival nového cirkusu Cirkul'art, ktorý prinesie zmes domácich i zahraničných majstrov nového cirkusu a komunikáciu inými, ako jazykovými prostriedkami.

"Kultúrna vyspelosť a rôznorodosť sú dôležitými črtami mnohojazyčnej Európskej únie. Umenie má však jazyk univerzálny. Nepozná hranice a je jednou z ciest k zbližovaniu medzi európskymi národmi, ale aj samotnými obyvateľmi. Ak teda máte otvorenú myseľ, dobré srdce a zmysel pre dobrodružstvo, na medzinárodnom podujatí súčasného divadla a cirkusu – Cirkul'art si prídete na svoje. Akrobaciu, scénické žonglovanie, pantomímu, ale i mnoho ďalšieho vám s radosťou naservíruje toto moderné rodinné podujatie, ktoré už piaty rok podporuje aj Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku. Cirkul´art veľmi dobre napĺňa motto EÚ: "Zjednotení v rozmanitosti". Verím, že si túto kultúrnu rozmanitosť naplno užijete na Cirkul'arte bez ohľadu na to, koľko máte rokov a odkiaľ pochádzate." uviedol vedúci Zastúpenia Európskej komisie v SR Dušan Chrenek.

Počas troch dní nebude v Medickej záhrade chýbať cirkusová akrobacia, scénické žonglovanie i pantomíma. V ponuke tohtoročného Cirkul'artu je nemecká klauniáda pre malých aj veľkých, či nová inscenácia výnimočného Dezorzovho lútkového divadla. Nie náhodou je tradičné slovenské bábkarstvo zapísané medzi nehmotné kultúrne dedičstvá Slovenska v UNESCO. Slovenské publikum je istotne zvedavé na to, ako vyzerá úsmevná lunárna odysea "Acrobarouf: Scratch" v podaní troch európskych absolventov vysokej školy cirkusových umení v Bruseli. Aj keď to znie neuveriteľne, títo umelci z Belgicka, Grécka a Francúzska takúto školu naozaj navštevovali a dokonca tri sezóny účinkovali aj v svetoznámom Slnečnom cirkuse – Cirque du soleil. Svoju novú šou by radi predstavili aj v Bratislave.

Podrobný program:

http://cirkulart.sk/


Zverejnené 22. máj 2015