Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Letná škola učiteľov o EÚ

Letná škola učiteľov o EÚ

Centrum pre európsku politiku v spolupráci s českou neziskovou organizáciou EUTIS o.p.s. pripravili seminár, ktorého cieľom bolo popis a zhodnotenie súčasného stavu neformálneho vzdelávania o moderných dejinách ČR a SR po roku 1989 a problematiky EÚ v ČR a SR.

Na seminári svoju činnosť predstavilo aj informačné centrum Europe Direct Trenčín. Pedagógovia zo Slovenska a z Českej republiky spoznali sieť Europe Direct, možnosti ktoré im poskytuje a dozvedeli sa ako funguje EUbookshop.

Seminár bol letnou školou, na ktorej sa zúčastnilo 12 učiteliek a učiteľov/pracovníčiek a pracovníkov s mládežou zo Slovenska a 12 z Českej republiky. 24 pedagógov, ktorí si namiesto dovolenky po náročnom školskom roku vybrali vzdelávanie a diskusiu o moderných dejinách Slovenska a Českej republiky a o téme vyučovania o EÚ v týchto krajinách.

Letná škola bola pre nich prínosná aj z hľadiska výmeny skúseností, kedy spoznali reálie fungovania vzdelávania o EÚ a moderných dejinách v susednej krajine. Nemenej dôležité bolo nadviazanie kontaktov medzi účastníkmi z oboch krajín a potvrdenie tušenej skutočnosti, že mentálne sú si naše krajiny stále veľmi blízko.

Viac na: www.cpep.skFotogaléria:


Zverejnené 16. júl 2015