Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Skvelá EUrópa opäť na festivale Bažant Pohoda

Skvelá EUrópa opäť na festivale Bažant Pohoda

Aj tento rok ste sa mohli na najväčšom slovenskom hudobnom festivale Bažant Pohoda zapojiť do zaujímavých debát Café Európa v EUrópa stage. V EÚ informačnej zóne ste mnohí preukázali svoje vedomosti o fungovaní EÚ v súťažiach, kvízoch aj EÚ kolese šťastia.

Počas troch dní od 9. do 11. júla na trenčianskom letisku opäť zabával i vzdelával najväčší slovenský hudobný festival Bažant Pohoda. Zastúpenie Európskej komisie (EK) na Slovensku bolo pri tom. Hudobní interpreti i sprievodné podujatia prilákali skoro 30-tisícové publikum.

EÚ info zóna

EÚ info zóna pri EUrópa stage po všetky tri dni trvania festivalu prítomným festivalovým návštevníkom ponúkala informácie o fungovaní Európskej únie, o možnostiach cestovania, dobrovoľníčenia, štúdia či práce v Európskej únii (EÚ). Prostredníctvom jazykových kvízov, vedomostných súťaží či odpovedaní na otázky v EÚ kolese šťastia si záujemcovia otestovali svoje znalosti o EÚ. Úspešní súťažiaci boli za svoju snahu a správne odpovede odmenení štýlovými cenami od Zastúpenia Európskej komisie (EK) v SR. Dokonca si mohli s blízkymi vyrobiť nezabudnuteľnú "eurosvojku" v EÚ selfie bote.

Na programe EÚ info zóny sa podieľali svojimi workshopmi, projekciami, kvízmi či mini-diskusiami okrem Zastúpenia EK v SR aj európske informačné siete a programy (EURES – Európske služby zamestnanosti, práca v Európe; Kreatívna Európa – medzinárodné projekty v oblasti audiovízie, kreatívnych priemyslov a kultúry; Európske spotrebiteľské centrum v SR; Európa pre občanov – podpora európskej pamäte a občianskej participácie; IUVENTA a SAAIC – dve národné agentúry programu Erasmus+). Propagovať sa takisto bude aj Európsky rok rozvoja prostredníctvom aktivít Platformy MVRO.

Viac informácií: ec.europa.eu/slovakia/news/2015/bazant_pohoda2015_sk

Foto by Marek Štítny


Fotogaléria:


Zverejnené 16. júl 2015