Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Začal Európsky týždeň športu

Začal Európsky týždeň športu

Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia EK na Slovensku, členka Medzinárodného olympijského výboru a národná ambasádorka projektu Európsky týždeň športu Danka Barteková viceprezident Slovenského olympijského výboru Vladimír Miller a predseda Nadácie SOV Anton Siekel dnes odštartovali Európsky týždeň športu (7-13.9.2015).

Európsky týždeň športu predstavuje novú iniciatívu Európskej komisie na podporu športu a pohybovej aktivity v celej Európe. Slovensko nebude výnimkou. Toto podujatie prináša nové aktivity, no zároveň nadväzuje na už existujúce úspešné iniciatívy na európskej, vnútroštátnej, regionálnej či miestnej úrovni. Celoeurópska kampaň bude Európanov inšpirovať k aktivite nielen v priebehu tohto týždňa, ale počas celého roka. Národní ambasádori projektu Európsky týždeň športu sú členka Medzinárodného olympijského výboru a bronzová medailistka z OH 2012 v Londýne, strelkyňa Danka Barteková a úspešný triatlonista Richard Varga.

"Pohyb je dôležitou súčasťou života každého z nás. Má pozitívny vplyv nielen na naše fyzické zdravie, ale aj na psychickú pohodu. V Európe, ako aj na Slovensku viac ako 40% ľudí vôbec nešportuje. Aj preto Európska komisia organizuje prvý Európsky týždeň športu s cieľom informovať o prínosoch pohybových aktivít, inšpirovať ľudí, aby športovali, a uľahčiť im prístup k športu. Verím, že Európsky týždeň športu prispeje k tomu, aby viac ľudí odhalilo čaro pohybu", uviedol Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

V Bratislave Európsky týždeň športu vyvrcholí podujatím Bratislava, športujúce mesto. Počas jedného dňa na území obľúbeného Sadu Janka Kráľa poskytne návštevníkom možnosť aktívne si vyskúšať viac ako 30 športových aktivít a tréningov. Už od 10:00 bude možné si vyskúšať tradičné aj netradičné športy, individuálne či kolektívne - jednoducho každý si určite nájde to svoje!

Program tvorí aktívna prezentácia športov a ukážkové tréningy na hlavnej ploche. Športové kluby a zväzy si pripravia rôzne aktivity, trenažéry, simulácie hry - zašportujte si sami, s priateľmi, ale aj proti profesionálnym športovcom! Ukážkové tréningy budú prebiehať pod vedením takých mien ako Tomi Kid Kovács, Nikki Papavasiliou (tréner ŠK Slovan) a mnohých ďalších odborníkov. Príležitosť zažiť s nimi skutočný tréning prispôsobený širokej verejnosti sa neobjavuje každý deň. Súčasťou podujatia bude aj atraktívny sprievodný kultúrny program na hlavnom pódiu, autogramiáda viacerých športových osobností a slovenských olympionikov ako Martina Kohlová (rýchlostná kanoistika) alebo Richard Nagy (plávanie). Nebudú chýbať ani stánky so zdravou výživou a pitný režim pre všetkých. V rámci súťaží na podujatí budete mať možnosť získať skvelé ceny od našich partnerov a zúčastnených športových klubov.

Počas Európskeho týždňa športu prebehne aj veľká sprievodná školská súťaž pre základné a stredné školy z Bratislavského kraja. Cieľom tejto medziškolskej súťaže, realizovanej v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom, je vytvoriť športovú činnosť za aktívnej účasti čo najväčšieho počtu žiakov, pedagógov, rodičov či kamarátov. Najúspešnejšie školy budú odmenené veľmi štedrými balíkmi športového vybavenia.

Podujatie sa uskutoční pod záštitou Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, primátora hlavného mesta SR Bratislava, Bratislavského samosprávneho kraja a starostu MČ Bratislava-Petržalka. Neváhajte a príďte si zašportovať!

Viac informácií nájdete na webstránke podujatia www.sportujucemesto.sk a na facebook.com/sportujucemesto


Zverejnené 7. september 2015