Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Znie pieseň Závrskou dolinou

Znie pieseň Závrskou dolinou

V jednej z devätnástich miestnych osád Hornej Súče, Závrskej sa konal trinásty ročník prehliadky ľudových piesní Znie pieseň Závrskou dolinou.

Medzi ľudovú veselicu zavítal aj Europe Direct Trenčín, za účelom zvýšenia povedomia o EÚ. Pre deti a mládež si pripravil detský kútik o vecné ceny s európskou tematikou.

Pri kultúrnom dome na Závrskej zaplnili v nedeľu 29. augusta priestor mladší i starší ale aj deti, aby sa započúvali do známych miestnych ľudových piesní a tiež ľudovej tvorby zo širšieho okolia. Podujatie zorganizovala Únia žien Slovenska a Dobrovoľný hasičský zbor. Do organizácie sa zapojilo aj centrum Europe Direct Trenčín.

V programe sa popri domácich folklórnych aktivistoch predstavili aj účastníci z ďalších obcí. Prehliadku otvorila Mária Serešová piesňou Nad Závrskú pod Chabovú. O zachovanie folklóru v obci sa nemusia obávať. V prvej časti sa predstavili mladšie i staršie deti z detského folklórneho súboru Čajka pod vedením Bernardy Nagyovej v sprievode harmonikára Martina Bariša. Spevom potešili aj dievčatá i chlapci z Dúbravy, Závrskej a v hre na harmonike talentovaný Ondrej Panák z Hornej Súče a tiež Patrik Kako zo Závrskej. Po deťoch preplnenému hľadisku zaspievala svoje obľúbené piesne každoročná účastníčka osemdesiatdvaročná Agnesa Panáková. Vtipnými príbehmi obecenstvo zabávala ľudová rozprávačka Anna Palušová.

Ľudové piesne svojho regiónu vyspieval ženský súbor Kolovrátok z Melčíc - Lieskového, vystúpili Myjavskí heligonkári, dôchodcovia z Drietomy, harmonikár Ladislav Žiško so speváčkami z Trenčianskych Stankoviec či spevácka skupina Hatňanka z Hatného pri Považskej Bystrici, Gajdoši z kopaníc zo Starého Hrozenkova a mužská spevácka skupina Chotár z Hornej Súče.

Stránka Horná Súča: www.hornasuca.sk


Fotogaléria:


Zverejnené 30. august 2015