Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > S Hipštúrom na Trenčiansky hrad

S Hipštúrom na Trenčiansky hrad

Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región a Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) v spolupráci so SOŠ OaS Trenčín, SUŠ Trenčín a Trenčianskym múzeom zorganizovali podujatie s netradičným pohľadom na tradičné veci – S HipŠtúrom na Trenčiansky hrad. Pri príležitosti 200. výročia narodenia postavy s jedným z najzvučnejších mien v histórii nášho národa, dňa 17. decembra 2015 sa kasáreň na hrade Matúša Čáka stala miestom stretnutia všetkých fanúšikov Štúrovho odkazu, životného štýlu a hodnôt.

Cieľom podujatia bolo zábavno-náučným spôsobom sprostredkovať žiakom, školákom i širokej verejnosti informácie zo života Ľudovíta Štúra. To sa podarilo aj vďaka módnej prehliadke v duchu módy vtedajšej doby z dielne žiakov SUŠ Trenčín, vďaka príspevku starostky Uhrovca, Štúrovej rodnej obce, Zuzany Máčekovej, ale aj vďaka výstave jeho portrétov z RKC Prievidza.

Do príjemnej štúrovskej atmosféry výborne zapadlo aj informačné centrum Europe Direct Trenčín. Za účelom zvýšenia povedomia o EÚ sme si pre žiakov základných a stredných škôl pripravili súťažný kútik o vecné ceny s európskou tématikou. Pedagógovia zúčastnených škôl mali možnosť spoznať sieť Europe Direct, možnosti, ktoré im poskytuje a obohatiť sa o materiály súvisiace s EÚ.

Dopoludnie s Ľudovítom Štúrom v hradnej kasárni zároveň ponúklo príležitosť na ocenenie víťazov súťaže „Z každého rohu Štúr“, ktorú organizoval TSK v spolupráci s KOCR Trenčín región. Tromi víťazmi súťaže sa stali autori fotografií s najväčším počtom páčikov, ktoré sa im na facebookovej fanpage TSK podarilo nazbierať od 1. do 30. novembra 2015. Ceny si v priestoroch kasárne víťazi súťaže prevzali priamo z rúk ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraja Draxlera, trenčianskeho župana Jaroslava Bašku, starostky Uhrovca Zuzany Máčekovej, riaditeľa Trenčianskeho múzea v Trenčíne Petra Martiniska a riaditeľky KOCR Trenčín región Evy Frývaldskej, ktorá celým podujatím sprevádzala moderátorskými vstupmi.

Dušou podujatia, ktoré svojím vystúpením otvorili streetworkoutisti zo skupiny For Fun Crew, bol živý Ľudovít Štúr, ktorý v dobovom kostýme a autentickom prostredí rozdával hipštúrovské podpisy. Podujatie vyvrcholilo vystúpením speváckeho idola dnešnej doby Pavla Kovalíčka a skupiny WEBERS, ktorá publikum potešila slovenskými piesňami. Po celú dobu mali prítomní školáci, ktorých prišli viac ako tri stovky, k dispozícii Ľudovítovu fotostenu a tiež možnosť v rámci podujatia vystúpiť na najvyššiu vežu hradu. Riaditeľka KOCR Trenčín región publiku predstavila aj pripravovanú súťaž ŠTURIZMUS, ktorá súťažiacich hravou formou prevedie po všetkých 11 hradoch a zámkoch v Trenčianskom kraji už v apríli budúceho roka.

Čerešničkou na torte na stretnutí moderných štúrovcov bolo občerstvenie v hipster štýle: muffiny s fúzikmi, sladučký čaj, ale aj Štúrbaks káva.

Viac na: www.tsk.sk

Pozrite si našu fotogalériu!
Dokumenty na stiahnutie:
Plagát k podujatiu S Hipštúrom na Trenčiansky hrad.jpeg (JPEG, 425 kB)

Fotogaléria:


Zverejnené 17. december 2015