Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič bude v Bratislave diskutovať o budúcnosti Európskej únie

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič bude v Bratislave diskutovať o budúcnosti Európskej únie

Podpredseda Európskej komisie a slovenský eurokomisár zodpovedný za energetickú úniu Maroš Šefčovič navštívi 26. septembra 2016 Bratislavu.

V pondelok dopoludnia sa Maroš Šefčovič zúčastní podpisu dohody o spolupráci medzi Československou obchodnou bankou (ČSOB) a Európskym investičným fondom (EIF). ČSOB sa stáva takto prvou bankou na Slovensku, ktorá sa zapojila do podpory investícií v rámci Junckerovho Investičného plánu pre Európu.

Súčasťou podpisového aktu dohody o spolupráci bude aj tlačová konferencia, kde Šefčovič predstaví úspešné projekty schválené v rámci Európskeho fondu pre strategické investície, vrátane najväčšieho projektu v krajinách strednej a výhodnej Európy - diaľničného obchvatu D4/R7 na Slovensku. Zároveň bude informovať o tom, akým spôsobom plánuje Európska komisia predĺžiť a rozšíriť pôsobenie Európskeho fondu pre strategické investície.

Popoludní sa podpredseda Šefčovič presunie na pôdu Fakulty manažmentu Univerzity Komenského v Bratislave, kde bude s občanmi a študentami diskutovať o budúcnosti Európskej únie. Diskusie sa zúčastnia aj poslanci Národnej rady Slovenskej republiky Jaroslav Paška a Ľuboš Bláha, predstavitelia štátnej správy, ako aj občianskych združení. Toto podujatie je organizované v rámci série občianskych dialógov pod názvom „Dialóg s občanmi o Európe“, počas ktorých vo všetkých členských štátoch EÚ diskutujú s občanmi najvyšší predstavitelia Európskej komisie a národných orgánov. Bratislavská diskusia sa uskutočni v kontexte nedávneho prejavu predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera o stave Únie.

O investičnom pláne pre Európu
Prejav o stave Únie

Zverejnené 23. september 2016