Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Európska komisárka Cecilia Malmstrӧm na Slovensku

Európska komisárka Cecilia Malmstrӧm na Slovensku

V dňoch 22. a 23. septembra 2016 navštívi Slovensko európska komisárka pre obchod Cecilia Malmstrӧm.

Komisárka Malmstrӧm bude na Slovensku hostiť konferenciu na tému "Obchodné dohody EÚ v praxi – ako ich nastaviť tak, aby boli prínosom", ktorá sa bude konať vo štvrtok 22. septembra 2016 v hoteli Saffron v Bratislave.

Na konferencii okrem komisárky vystúpi aj viacero rečníkov z Generálneho riaditeľstva Európskej komisie pre obchod, poslancov Európskeho parlamentu, či zástupcov podnikateľov, odborov a občianskej spoločnosti. Pozvanie do poslednej panelovej diskusie prijala aj kanadská ministerka pre medzinárodný obchod Chrystia Freeland a debata sa isto dotkne aj Komplexnej hospodárskej a obchodnej dohody medzi EÚ a Kanadou (CETA).

Počas svojej návštevy sa komisárka stretne aj s ministrom hospodárstva SR Petrom Žigom a predsedom Výboru pre európske záležitosti NR SR Ľubošom Blahom, ako aj s viacerými poslancami.

V piatok 23. septembra 2016 sa komisárka Malmstrӧm zúčastní neformálnych rokovaní Rady EÚ pre zahraničné záležitosti v oblasti obchodu. Príslušní ministri krajín EÚ a komisárka budú rokovať o obchodných dohodách s USA (TTIP) a Kanadou (CETA), ako aj o vypršaní platnosti niektorých ustanovení prístupového protokolu Číny do Svetovej obchodnej organizácie (WTO) súvisiacich s udelením štatútu trhovej ekonomiky pre Čínu.


Zverejnené 21. september 2016