Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Ďalší ročník podujatia Open Days v Europe Direct sa blíži

Ďalší ročník podujatia Open Days v Europe Direct sa blíži

Informačné centrum Europe Direct Trenčín opäť ponúkne stredoškolákom z celého kraja možnosť dozvedieť sa viac o štúdiu v zahraničí, dobrovoľníctve a ďalších aktivitách pre mladých ľudí.

Dňa 06. novembra 2017 o 10:00 sa v priestoroch Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja v Kongresovej sále bude konať podujatie s názvom Open Days v Europe Direct 2017 pre žiakov stredných škôl z celého Trenčianskeho kraja, ktoré už ôsmy rok organizuje európske informačné centrum Europe Direct Trenčín.

Na podujatí sa zúčastnia a budú prezentovať svoju činnosť organizácie pracujúce s mládežou a zastrešujúce mládež v Trenčianskom kraji a v rámci celej SR (Iuventa – Erasmus+, Informačná kancelária Európskeho parlamentu, Združenie Informačných a poradenských centier v SR, Europe Direct Trenčín, Inex Slovakia, Edukácia@Internet, SAIA Žilina,..)

Žiaci budú mať na podujatí k dispozícii rôzne brožúry a informačné materiály o EÚ, o výmennom programe Erasmus+, o dobrovoľníctve a ďalších možnostiach stáží a štúdia v zahraničí. Takisto si budú môcť vyskúšať svoje vedomosti v súťažnom vedomostnom kvíze o vecné ceny. Okrem týchto cien si odnesú veľké množstvo informácii, ktoré ich budú motivovať do ich ďalšieho osobného, študentského ale aj kariérneho smerovania.

Preto ak si žiak strednej školy alebo gymnázia, neváhaj a príď si po nové informácie už 6.novembra na Úrad Trenčianskeho samosprávneho kraja!Zverejnené 27. október 2017