Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Najúspešnejšími Euroškolákmi sa tento rok stali gymnazisti z Nového Mesta nad Váhom

Najúspešnejšími Euroškolákmi sa tento rok stali gymnazisti z Nového Mesta nad Váhom

Dňa 14. novembra 2017 o 10:00h sa na Úrade Trenčianskeho samosprávneho kraja v Kongresovej sále uskutočnil už štvrtý ročník vedomostnej súťaže o Európskej únii s názvom Euroškolák 2017 pre žiakov základných škôl a osemročných gymnázií Trenčianskeho kraja. Súťaže sa mohli zúčastniť žiaci 6. ročníkov základných škôl a žiaci prímy osemročných gymnázií, ktorí reprezentovali školu v trojčlenných tímoch. Súťaž organizuje informačné centrum Europe Direct Trenčín v spolupráci s Trenčianskym samosprávnym krajom.

Výsledky boli tento rok veľmi tesné, žiaci preukázali výborné znalosti vo vedomostnom teste a aj dobrú pozornosť pri sledovaní náučného videa plného informácii o spoločnej európskej mene Euro. Po sčítaní bodov z prvých dvoch kôl však do finále mohli postúpiť len traja najlepší, ktorí následne bojovali o celkové víťazstvo a skvelé vecné ceny, napríklad aj o elektronickú čítačku kníh. Najlepšie sa finálových úloh zhostili žiaci Gymnázia M. R. Štefánika z Nového Mesta nad Váhom a stali sa tak víťazmi tohto ročníka súťaže a úspešnými Euroškolákmi.

Víťazom srdečne blahoželáme a zároveň ďakujeme všetkým žiakom a učiteľom za účasť v tomto ročníku súťaže. Už teraz sa tešíme na budúcoročných Euroškolákov! 

Výsledky vedomostnej súťaže Euroškolák 2017:

1. miesto: Gymnázium M.R.Štefánika, Nové Mesto nad Váhom s celkovým počtom bodov 134
Súťažiaci: Adam Menyhart, Nicol Elizabeth Uderian a Alexandra Michalcová

2. miesto: Základná škola Veľkomoravská, Trenčín s celkovým počtom 108 bodov
Súťažiaci: Adam Blaho, David Sabadka a Michal Lajčiak

3. miesto: Základná škola Hodžova, Trenčín s celkovým počtom 106
Súťažiaci: Radovan Psotný, Alex Trnavský a Daniel Dužek

Ďalšími zúčastnenými školami boli: Gymnázium Bánovce nad Bebravou, Gymnázium Partizánske, Základná škola Mládežnícka Púchov, Základná škola Dlhé Hony Trenčín, Základná škola Václava Mitúcha Horné Srnie a Základná škola S. Štúra Lubina.


Fotogaléria:


Zverejnené 15. november 2017