Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Hlavná stránka > Program Erasmus oslavuje 30 rokov

Program Erasmus oslavuje 30 rokov

Európska únia dnes (13. júna) oslavuje 30. výročie vzniku programu zahraničných výmen Erasmus, na ktorom sa doposiaľ zúčastnilo 9 miliónov ľudí, vrátane takmer 108-tisíc Slovákov. Tým program od svojho založenia v roku 1987 poskytol šancu študovať, absolvovať odbornú prípravu, venovať sa dobrovoľníckej činnosti alebo získať profesionálnu skúsenosť v zahraničí. V súčasnosti sa na programe zúčastňuje 33 európskych krajín (všetkých 28 členských štátov EÚ a Turecko, bývalá Juhoslovanská republika Macedónsko, Nórsko, Island a Lichtenštajnsko).

Predseda Komisie Jean-Claude Juncker k tomu uviedol: „Každé euro investované do programu Erasmus+ je investíciou do budúcnosti mladých ľudí, ako aj do budúcnosti európskej myšlienky. Neviem si predstaviť nič, čo by si zaslúžilo naše investície viac, ako tieto vedúce osobnosti zajtrajška. Keďže dnes oslavujeme deväťmiliónteho účastníka programu, mali by sme urobiť všetko pre to, aby bol v budúcnosti program Erasmus+ deväťkrát ambicióznejší.“

Pri tejto príležitosti dnes Komisia zároveň vydáva novú mobilnú aplikáciu Erasmus+, ktorá je určená práve študentom, účastníkom odbornej prípravy a mládežníckych výmen a jej cieľom je zjednodušiť mladým ľuďom zapojenie do programu.

Mobilná aplikácia Erasmus+ účastníkom umožní:


• ľahko sledovať priebeh rôznych administratívnych krokov pred pobytom v zahraničí, počas neho i po ňom. Vďaka aplikácii si budú môcť študenti elektronicky dohodnúť s vysielajúcimi, ako aj prijímajúcimi univerzitami plán štúdia a podpísať ho,

• podeliť sa s ostatnými o obľúbené tipy k integrácii do miestnej komunity a hlasovať o nich, a

• zlepšiť si jazykové zručnosti prostredníctvom priameho linku na platforme online jazykovej podpory programu Erasmus+ s ponukou online kurzov pod odborným vedením tútora s interaktívnymi konzultáciami v reálnom čase.

Prvá verzia aplikácie je už k dispozícii pre iOS a Android. Aplikácia sa čoskoro rozšíri o nové prvky a bude priebežne aktualizovaná a dostupná aj ďalším skupinám účastníkov programu Erasmus+, vďaka čomu bude nápomocná aj budúcej generácii účastníkov.

Podrobnosti sa dočítate v priloženej tlačovej správe.Erasmus+


Dokumenty na stiahnutie:
Tlačová správa.pdf (PDF, 617 kB)

Zverejnené 13. jún 2017