Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Novinky

Komisia zlepšuje práva spotrebiteľov v záujme 120 miliónov dovolenkárov

10.7.2013

Letná sezóna klope na dvere a Európska komisia prostredníctvom zmodernizovania pravidiel EÚ týkajúcich sa balíka dovolenkových služieb prijíma opatrenia v záujme lepšej ochrany dovolenkárov.
Vyžrebovali sme víťazov o lístky na Pohodu!

Vyžrebovali sme víťazov o lístky na Pohodu!

8.7.2013

Dňa 08. júla 2013 sme žrebovali víťazov v súťaži o lístky na festival Pohoda 2013.

196 miliónov EUR z regionálnych fondov na modernizáciu železníc na Slovensku

4.7.2013

Európska komisia schválila investíciu vo výške 196.5 miliónov EUR z kohézneho fondu na modernizáciu kľúčovej železničnej trate v Trenčianskom regióne, ktorá je súčasťou siete TEN-T.

Životné prostredie a klíma: Komisia poskytne 281,4 mil. EUR na nové projekty v oblasti životného prostredia a klímy

3.7.2013

Európska komisia schválila financovanie 248 nových projektov v rámci nástroja LIFE+, ktorý je fondom Európskej únie pre životné prostredie.

Politická dohoda o novom smerovaní spoločnej poľnohospodárskej politiky

1.7.2013

Európsky parlament, Rada ministrov EÚ a Európska komisia dospeli k dohode o reforme spoločnej poľnohospodárskej politiky (SPP) po roku 2013.
Vyhraj lístky na Pohodu 2013!

Vyhraj lístky na Pohodu 2013!

1.7.2013

Poď si s nami zasúťažiť o lístky na Pohodu!

Nové fondy, ktoré uľahčia dlhodobé investovanie

26.6.2013

Európska komisia predložila návrh nového rámca pre investičné fondy určeného pre investorov, ktorí majú záujem dlhodobo investovať peniaze do spoločností a projektov.

Elektronická fakturácia vo verejnom obstarávaní: ďalší krok smerom ku koncovému elektronickému obstarávaniu a elektronickej verejnej správe v Európe

26.6.2013

Európska komisia predložila návrh smernice o elektronickej fakturácii vo verejnom obstarávaní, ku ktorému je pripojené oznámenie načrtávajúce koncepciu plnej digitalizácie procesu verejného obstarávania, tzv. „koncové elektronické obstarávanie“.

Podpredseda Kallas začína novú informačnú kampaň o právach cestujúcich

25.6.2013

Toto leto to bude vôbec po prvýkrát, čo budú milióny dovolenkárov, cestujúci v rámci EÚ, chránení komplexným súborom práv cestujúcich, bez ohľadu na to, či cestujú vlakom alebo lietadlom a najnovšie aj loďou či autobusom.

Jednotný portál na pomoc podnikom v prístupe k financovaniu z EÚ teraz zahŕňa aj štrukturálne fondy

25.6.2013

Európska komisia rozširuje jednotný portál venovaný financovaniu z EÚ o štrukturálne fondy – Európsky fond regionálneho rozvoja (EFRR) a Európsky sociálny fond (ESF) – a európske podniky tak budú mať od dnešného dňa ľahší prístup k finančným prostriedkom, ktoré tak potrebujú.