Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Novinky
Zapojte sa do vedomostnej súťaže Euroškolák 2015

Zapojte sa do vedomostnej súťaže Euroškolák 2015

9.9.2015

Informačné centrum o EÚ Europe Direct Trenčín v spolupráci s Úradom Trenčianskeho samosprávneho kraja vyhlasuje 2. ročník vedomostnej súťaže o EÚ pre žiakov 6. ročníkov základných škôl.

Začal Európsky týždeň športu

7.9.2015

Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia EK na Slovensku, členka Medzinárodného olympijského výboru a národná ambasádorka projektu Európsky týždeň športu Danka Barteková viceprezident Slovenského olympijského výboru Vladimír Miller a predseda Nadácie SOV Anton Siekel dnes odštartovali Európsky týždeň športu (7-13.9.2015).
Znie pieseň Závrskou dolinou

Znie pieseň Závrskou dolinou

30.8.2015

V jednej z devätnástich miestnych osád Hornej Súče, Závrskej sa konal trinásty ročník prehliadky ľudových piesní Znie pieseň Závrskou dolinou.

Na posilnenie spolupráce a podporu projektov v podunajskej oblasti sa v rámci finančných prostriedkov EÚ vyčlení 222 miliónov EUR

24.8.2015

Podpora inovácie a podnikania, ochrana prírodného a kultúrneho bohatstva podunajskej oblasti, zlepšenie prepojenia a podpora prechodu na hospodárstvo s nízkymi emisiami budú kľúčovým zameraním nového „programu nadnárodnej dunajskej spolupráce“, ktorý bol prijatý dnes.

Európske diskusie opäť na Agrokomplexe

19.8.2015

Informovať poľnohospodársku a laickú verejnosť o aktuálnych poľnohospodárskych témach je cieľom Diskusných okrúhlych stolov, ktoré počas 42. ročníka medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex (20. – 23. august 2015) už po štvrtý krát organizujú Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, Agroinštitút Nitra a portál poľnoinfo.sk .

Riadenie migrácie a financovanie pre bezpečnejšiu Európu: 2,4 miliardy EUR na podporu členských štátov

11.8.2015

Európska komisia tento mesiac schválila 23 viacročných národných programov v rámci Fondu pre azyl, migráciu a integráciu (AMIF) a Fondu pre vnútornú bezpečnosť (ISF).

Investície do partnerských hlavných miest: EÚ prijala nový program spolupráce medzi Slovenskom a Rakúskom

29.7.2015

Viedeň a Bratislava sú európske hlavné mestá, medzi ktorými je najmenšia vzdialenosť.
Európsky deň s deťmi z jazykového tábora English is easy

Európsky deň s deťmi z jazykového tábora English is easy

24.7.2015

Dňa 24. júla 2015 sa na Úrade TSK konal európsky deň s deťmi z jazykového tábora English is Easy.
Letná škola učiteľov o EÚ

Letná škola učiteľov o EÚ

16.7.2015

Centrum pre európsku politiku v spolupráci s českou neziskovou organizáciou EUTIS o.p.s. pripravili seminár, ktorého cieľom bolo popis a zhodnotenie súčasného stavu neformálneho vzdelávania o moderných dejinách ČR a SR po roku 1989 a problematiky EÚ v ČR a SR.
Skvelá EUrópa opäť na festivale Bažant Pohoda

Skvelá EUrópa opäť na festivale Bažant Pohoda

16.7.2015

Aj tento rok ste sa mohli na najväčšom slovenskom hudobnom festivale Bažant Pohoda zapojiť do zaujímavých debát Café Európa v EUrópa stage.