Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Novinky
Open Days 2012 na Úrade TSK 2. deň

Open Days 2012 na Úrade TSK 2. deň

8.11.2012

Druhý deň podujatia bol, čo sa týka priebehu podujatie Open Days, podobný tomu predchádzajúcemu.

Digitálna agenda: rozhodnutie Komisie otvára cestu pre technológie 4G v Európe

5.11.2012

Európska komisia rozhodla o sprístupnení dodatočných 120 MHz z frekvenčného spektra pre technológie 4G (akou je napríklad LTE - Long Term Evolution) v pásme 2 GHz. Toto pásmo v súčasnosti využívajú výlučne bezdrôtové komunikačné systémy UMTS (teda systémy univerzálnej mobilnej telekomunikačnej služby), známe aj ako siete 3G.
Informačné fórum pre stredoškolákov

Informačné fórum pre stredoškolákov

29.10.2012

Dňa 25. októbra 2012 sa v spoločenskej sále MsKS v Novom Meste nad Váhom konalo informačné fórum pre stredoškolákov. Svoju činnosť mladým do 25 rokov predstavovali rôzne organizácie a firmy.
Informačný deň Žilina - Jednotný trh EÚ: šanca pre všetkých

Informačný deň Žilina - Jednotný trh EÚ: šanca pre všetkých

25.10.2012

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a portál EurActiv.sk organizovali informačné podujatia v rámci Týždňa jednotného trhu EÚ pod názvom: Jednotný trh EÚ: šanca pre všetkých.

Komisár Johannes Hahn navštívil Grécko, aby podporil využívanie regionálnych fondov ako nástroja na hospodárske oživenie

22.10.2012

Komisár EÚ pre regionálnu politiku Johannes Hahn dnes pri návšteve Grécka predstaví najúčinnejší spôsob využívania regionálnych fondov EÚ na posilnenie rastu v rámci nasledujúceho viacročného finančného rámca EÚ.

Bezpečnosť spotrebiteľov – informácie z celého sveta o stiahnutí výrobkov z trhu dostupné vďaka niekoľkým kliknutiam!

22.10.2012

V Bruseli bol do života uvedený nový medzinárodný portál, ktorý umožní orgánom na celom svete vymieňať si informácie o nebezpečných výrobkoch, ktoré boli stiahnuté z trhu.
Banková únia pomôže zachrániť Európu

Banková únia pomôže zachrániť Európu

19.10.2012

Dňa 18. októbra 2012 sa konala na tradičnom mieste ďalšia debata Cafe Európa na zaujímavú tému s názvom: Banková únia pomôže zachrániť Európu.

Vnútrozemské vodné cesty a ochrana prírody: nové usmernenia

18.10.2012

Komisia práve vydáva nové usmernenia o vnútrozemskej vodnej doprave a ochrane prírody s cieľom pomôcť tomuto dôležitému odvetviu pri uplatňovaní environmentálnych právnych predpisov EÚ.
Europe Direct Trenčín vyhlasuje FOTOSÚŤAŽ

Europe Direct Trenčín vyhlasuje FOTOSÚŤAŽ

17.10.2012

Európska komisia vyhlásila rok 2012 za Európsky rok aktívneho starnutia a solidarity medzi generáciami. Pri tejto príležitosti informačné centrum Europe Direct Trenčín vyhlasuje fotosúťaž o najlepšie fotografie zachytávajúce starnutie, medzigeneračné vzťahy a solidaritu.
Pozvánka na októbrovú debatu Cafe Európa

Pozvánka na októbrovú debatu Cafe Európa

16.10.2012

Pozývame Vás na októbrovú debatu Cafe Európa na tému: Banková únia pomôže zachrániť Európu!