Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Novinky

Európa v pohybe: Komisia dokončuje program bezpečnej, čistej a prepojenej mobility

17.5.2018

Podpredseda Európskej komisie zodpovedný za energetickú úniu Maroš Šefčovič dnes predstavil tretí a posledný súbor opatrení zameraných na modernizáciu európskeho dopravného systému.

Vízová politika EÚ: Komisia modernizuje vízový informačný systém v snahe lepšie zabezpečiť vonkajšie hranice EÚ

16.5.2018

Komisia dnes navrhuje zmodernizovať vízový informačný systém (VIS) – databázu obsahujúcu informácie o osobách, ktoré žiadajú o schengenské víza.

Obnovený program pre výskum a inovácie: Európa má šancu zmeniť budúcnosť

15.5.2018

Komisia dnes predstavuje svoj príspevok do neformálnej diskusie na tému výskumu a inovácií a potrebných krokov na zabezpečenie globálnej konkurencieschopnosti Európy, ktorá sa uskutoční 16. mája 2018 v Sofii za prítomnosti hláv štátov a predsedov vlád.

Iniciatíva WiFi4EU: Od zajtra môžu obce požiadať EÚ o financovanie bezplatného a bezdrôtového verejného prístupu na internetu

14.5.2018

Zajtra, 15. mája o 13:00 h (SELČ) sa zverejní prvá výzva na predkladanie žiadostí o financovanie bezplatného a bezdrôtového internetu v obciach.

#EUandME - čo nám prináša EÚ?

9.5.2018

Dnes krátko pred pol štvrtou spustil na bratislavskom Hlavnom námestí celoeurópsku komunikačnú kampaň #EUandME podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič.

Akú Úniu chcete? – 12 otázok pre všetkých občanov EÚ

9.5.2018

Európska komisia dnes, na Deň Európy, otvorila online verejnú konzultáciu, v ktorej chce prostredníctvom 12 konkrétnych a jednoduchých otázok požiadať o názor na budúcnosť Európy všetkých občanov Európskej únie.

Deň Európy 2018

7.5.2018

V stredu 9. mája budeme v Bratislave oslavovať symbolické európske narodeniny Deň Európy. Počas celodenného programu si na svoje prídu všetky vekové kategórie. Na Hlavnom námestí je pripravený program, ktorý vyvrcholí koncertom skupiny Bratislava Hot Serenaders a už tradičným Európskym prekvapením.

Viac prostriedkov pre malé a stredné podniky

7.5.2018

Európsky investičný fond (EIF) a UniCredit podpísali dohodu o zvýšení záručného fondu InnovFin pre MSP, ktorou sa má zlepšiť prístup inovatívnych malých a stredných podnikov (MSP) a malých spoločností so strednou trhovou kapitalizáciou k finančným prostriedkom v ôsmich krajinách.

Snapchat sa pripojil ku kódexu správania pre boj proti nezákonným nenávistným prejavom na internete

7.5.2018

Spoločnosť Snap.Inc dnes oznámila, že sa pripojí ku kódexu správania EÚ pre boj proti nezákonným nenávistným prejavom online. Ide už o siedmu veľkú platformu IT, ktorá sa zaviazala k boju proti uvedenému fenoménu. V januári 2018 sa ku kódexu pripojili aj Instagramu a Google+.

Občiansky panel o budúcnosti Európy

4.5.2018

Po prvýkrát v histórii EÚ Komisia zvoláva v dňoch 5. a 6. mája občiansky panel, ktorého úlohou bude vypracovať verejnú konzultáciu o budúcnosti Európy.