Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Novinky

Výzva pre odborníkov na online ekonomiku

4.5.2018

Komisia dnes uverejnila výzvu na predkladanie prihlášok odborníkov, ktorí majú záujem podporiť prácu strediska EÚ pre monitorovanie online ekonomiky.

Jarná hospodárska prognóza

3.5.2018

Európska komisia dnes zverejnila jednu zo svojich pravidelných hospodárskych predpovedí – jarnú hospodársku prognózu.

DiscoverEU: 15 000 mladých ľudí vo veku 18 rokov bude môcť toto leto cestovať po Európe

3.5.2018

Komisár pre vzdelávanie, kultúru, mládež a šport Tibor Navracsics sa dnes zúčastní na stretnutí zainteresovaných strán k novej iniciatíve Európskej únie pod názvom DiscoverEU, ktorá ponúka 18-ročným mladým ľuďom príležitosť precestovať kontinent, na ktorom žijú.

Slovensko je už 14 rokov rovnocenným partnerom v prvej lige európskych krajín

2.5.2018

Pred 14 rokmi, 1. mája 2004, sa Slovenská republika stala súčasťou Európskej únie. Spolu s ďalšími deviatimi štátmi sa tak stala súčasťou spoločenstva, v ktorom od jeho vytvorenia vládne najdlhšie obdobie mieru v Európe. Slovensko sa stalo rovnocenným partnerom krajín, ktoré dnes spolu s ním tvoria najväčšiu obchodnú veľmoc na svete a zdieľajú spoločné hodnoty, akými sú sloboda, demokracia, či solidarita.

Nový rozpočet EÚ - moderný, jednoduchý a flexibilný

2.5.2018

Európska komisia predstavila návrh dlhodobého rozpočtu EÚ na obdobie 2021 až 2027, ktorý je vyváženou kombináciou škrtov vo výdavkoch a nových zdrojov.

Pravidlá zaručujúce občanom EÚ ochranu a pomoc od akékoľvek konzulátu EÚ nadobudnú účinnosť

30.4.2018

Od zajtra, 1. mája 2018 môžu občania EÚ žijúci alebo cestujú mimo Európskej únie v prípade potreby využiť konzulárnu ochranu a to aj v prípade, keď v danej krajine nie je zastúpený členský štát, z ktorého pochádzajú.

Komisia zakázala dve nové psychoaktívne látky

30.4.2018

Európska komisia dnes navrhla zákaz dvoch nových psychoaktívnych látok, ktorými sú cyklopropylfentanyl a methoxyacetylfentanyl, v celej Európskej únii.

Prelom v rokovaniach o revízii smernice o audiovizuálnych službách

27.4.2018

Včera 26.4. podvečer prijali Európsky parlament, Rada a Komisia dôležité kroky smerom k politickej dohode o novej smernici o audiovizuálnych mediálnych službách.

Komisia navrhuje celoeurópsky kódex boja proti dezinformáciám na internete

26.4.2018

Komisia dnes navrhla konkrétne opatrenia na boj proti dezinformáciám uverejňovaným online.

Očkovanie: posilnime spoluprácu EÚ v boji proti chorobám, ktorým je možné predchádzať

26.4.2018

Európska komisia dnes zverejnila súbor odporúčaní k posilneniu spolupráce EÚ v boji proti chorobám, ktorým sa dá zabrániť očkovaním.