Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Novinky

Iniciatíva WiFi4EU: Od zajtra môžu obce požiadať EÚ o financovanie bezplatného a bezdrôtového verejného prístupu na internetu

14.5.2018

Zajtra, 15. mája o 13:00 h (SELČ) sa zverejní prvá výzva na predkladanie žiadostí o financovanie bezplatného a bezdrôtového internetu v obciach.

#EUandME - čo nám prináša EÚ?

9.5.2018

Dnes krátko pred pol štvrtou spustil na bratislavskom Hlavnom námestí celoeurópsku komunikačnú kampaň #EUandME podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič.

Akú Úniu chcete? – 12 otázok pre všetkých občanov EÚ

9.5.2018

Európska komisia dnes, na Deň Európy, otvorila online verejnú konzultáciu, v ktorej chce prostredníctvom 12 konkrétnych a jednoduchých otázok požiadať o názor na budúcnosť Európy všetkých občanov Európskej únie.

Deň Európy 2018

7.5.2018

V stredu 9. mája budeme v Bratislave oslavovať symbolické európske narodeniny Deň Európy. Počas celodenného programu si na svoje prídu všetky vekové kategórie. Na Hlavnom námestí je pripravený program, ktorý vyvrcholí koncertom skupiny Bratislava Hot Serenaders a už tradičným Európskym prekvapením.

Viac prostriedkov pre malé a stredné podniky

7.5.2018

Európsky investičný fond (EIF) a UniCredit podpísali dohodu o zvýšení záručného fondu InnovFin pre MSP, ktorou sa má zlepšiť prístup inovatívnych malých a stredných podnikov (MSP) a malých spoločností so strednou trhovou kapitalizáciou k finančným prostriedkom v ôsmich krajinách.

Snapchat sa pripojil ku kódexu správania pre boj proti nezákonným nenávistným prejavom na internete

7.5.2018

Spoločnosť Snap.Inc dnes oznámila, že sa pripojí ku kódexu správania EÚ pre boj proti nezákonným nenávistným prejavom online. Ide už o siedmu veľkú platformu IT, ktorá sa zaviazala k boju proti uvedenému fenoménu. V januári 2018 sa ku kódexu pripojili aj Instagramu a Google+.

Občiansky panel o budúcnosti Európy

4.5.2018

Po prvýkrát v histórii EÚ Komisia zvoláva v dňoch 5. a 6. mája občiansky panel, ktorého úlohou bude vypracovať verejnú konzultáciu o budúcnosti Európy.

Výzva pre odborníkov na online ekonomiku

4.5.2018

Komisia dnes uverejnila výzvu na predkladanie prihlášok odborníkov, ktorí majú záujem podporiť prácu strediska EÚ pre monitorovanie online ekonomiky.

Jarná hospodárska prognóza

3.5.2018

Európska komisia dnes zverejnila jednu zo svojich pravidelných hospodárskych predpovedí – jarnú hospodársku prognózu.

DiscoverEU: 15 000 mladých ľudí vo veku 18 rokov bude môcť toto leto cestovať po Európe

3.5.2018

Komisár pre vzdelávanie, kultúru, mládež a šport Tibor Navracsics sa dnes zúčastní na stretnutí zainteresovaných strán k novej iniciatíve Európskej únie pod názvom DiscoverEU, ktorá ponúka 18-ročným mladým ľuďom príležitosť precestovať kontinent, na ktorom žijú.