Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Novinky

Maroš Šefčovič dočasne povedie aj portfólio Jednotného digitálneho trhu

3.7.2019

Maroš Šefčovič má vďaka svojej doterajšej skúsenosti podpredsedu Európskej komisie pre energetickú úniu vynikajúcu expertízu aj sieť kontaktov.

Boli zaregistrované tri nové európske iniciatívy občanov

3.7.2019

Európska komisia dnes rozhodla, že zaregistruje 3 nové európske iniciatívy občanov

Komisia dospela k záveru, že postup pri nadmernom deficite už nie je v prípade Talianska v súčasnej situácii opodstatnený

3.7.2019

Komisia dnes vyhodnotila dodatočné fiškálne úsilie, ktoré tento týždeň oznámili talianske orgány, a dospela k záveru, že je dostatočne významné na to, aby Rade v súčasnej situácii nenavrhla začať voči krajine postup pri nadmernom deficite (tzv. EDP) v dôsledku nesplnenia dlhového kritéria.

Oddnes fungujú nové celoeurópske pravidlá na riešenie daňových sporov medzi členskými štátmi

1.7.2019

Dnes začínajú platiť nové pravidlá EÚ, ktoré majú zabezpečiť rýchlejšie a účinnejšie riešenie daňových sporov medzi členskými štátmi.

Európsky akt o kybernetickej bezpečnosti prináša nové celoeurópske pravidlá

27.6.2019

Dnes (27. júna 2019) vstupuje do platnosti Európsky akt o kybernetickej bezpečnosti, ktorý má vo všeobecnosti posilniť kybernetickú bezpečnosť online služieb a spotrebiteľských zariadení.

Prieskum o geoblokingu

27.6.2019

Z dnes publikovaného prieskumu Eurobarometra týkajúceho sa geoblokingu, vyplýva, že len niekoľko mesiacov po začatí uplatňovania nariadenia o geoblokingu si je až 50% európskych občanov vedomých opatrení Európskej únie na riešenie neodôvodnenej diskriminácie zo strany obchodníkov.

Tretina všetkých Európanov cestuje v rámci vlastnej krajiny

27.6.2019

Vyplýva to z aktuálne zverejnenej štatistiky Eurostatu. V roku 2017 absolvovali obyvatelia Európskej únie 1,3 miliardy výletov s následným pobytom cez noc, čo v konečnom dôsledku činí takmer 6,4 miliardy nocí. V porovnaní s rokom 2016 sa pritom počet výletov jednoznačne zvýšil.
 Súťaž o lístky na Pohodu 2019

Súťaž o lístky na Pohodu 2019

25.6.2019

Získajte aj tento rok voľné vstupenky na Festival Pohoda s informačnou kanceláriou Europe Direct Trenčín!

Rýchlejšia železničná doprava na severnom Slovensku vďaka politike súdržnosti

25.6.2019

Z kohézneho fondu sa investuje takmer 285,5 mil. EUR na rýchlejšiu dopravu na severnom Slovensku v rámci transeurópskej dopravnej siete (TEN-T) na úseku medzi mestami Žilina a Púchov, blízko hranice s Českom.

Dvojaká kvalita potravín – výsledky testovania

24.6.2019

Dnes boli zverejnené výsledky testovania potravinových výrobkov v celej EÚ, ktoré ukázali, že dvojaká kvalita potravín nie je záležitosťou len niektorých členských krajín.