Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Novinky

Tunel Žilina prerazený: O krok bližšie k dokončeniu D1 pri Žiline aj vďaka EÚ fondom

5.12.2016

Aj vďaka prostriedkom z Európskych štrukturálnych a investičných fondov sa dnes slávnostne prerazila tunelová rúra Žilina. Nový tunel je súčasťou projektu výstavby viac ako 11 km dlhého úseku diaľnice D1 Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka v okrese Žilina.

Európsky zbor solidarity začína svoju činnosť

5.12.2016

Už túto stredu (7.decembra) spustí Európska komisia Európsky zbor solidarity (European Solidarity Corps).

Stovka mladých o krok bližšie k možnostiam študijných pobytov, stáží a dobrovoľníctva

2.12.2016

Dňa 01. decembra 2016 sa v priestoroch Úradu TSK v Kongresovej sále konalo informačné podujatie pre študentov stredných škôl z Trenčianskeho kraja. Informačné podujatie už siedmy rok organizuje informačné centrum o EÚ Europe Direct Trenčín.

Môžeme si dovoliť posedieť vonku? Slovensko je na tom lepšie ako priemer EÚ

2.12.2016

Každý desiaty občan EÚ je v situácii, že si nemôže dovoliť ísť aspoň raz mesačne posedieť von s rodinou alebo priateľmi.

Medzinárodný deň osôb so zdravotným postihnutím

2.12.2016

Zajtra, 3. Decembra, je Medzinárodný deň osôb so zdravotným postihnutím, ktorý bol vyhlásený s cieľom bojovať proti diskriminácii a násiliu a podporovať plné sociálne začlenenie ľudí so zdravotným postihnutím.

Európsky týždeň odborných zručností

2.12.2016

V pondelok 5.decembra 2016 začína Európsky týždeň odborných zručností (Vocational Education and Training (VET) Skills week).

Komisia predstavila nové daňové pravidlá na podporu elektronického obchodu a on-line podnikania v EÚ

1.12.2016

Európska komisia dnes predstavila rad opatrení na zlepšenie prostredia v oblasti dane z pridanej hodnoty (DPH) pre podniky v EÚ pôsobiace v oblasti elektronického obchodu.

25 rokov programu MEDIA

1.12.2016

MEDIA je program EÚ na podporu kultúrneho a kreatívneho odvetvia. Za 25 rokov jeho existencie z neho bolo podporených mnoho významných diel.

Vzniká „koalícia pre digitálne zručnosti a pracovné miesta“

1.12.2016

Komisia dnes spolu s členskými štátmi, podnikmi, sociálnymi partnermi, mimovládnymi organizáciami a vzdelávacími subjektmi spustila koalíciu pre digitálne zručnosti a pracovné miesta, ktorá má pomôcť uspokojiť vysoký dopyt po digitálnych zručnostiach v Európe.