Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Novinky

Erasmus oslavuje 30 rokov

26.1.2017

Pri príležitosti 30. výročia úspešného programu na podporu mobility v oblastiach vzdelávania, odbornej prípravy Erasmus+ Európska komisia zverejnila výročnú správu za rok 2015 s najaktuálnejšími číslami o počte ľudí, ktorí program absolvovali.

Obehové hospodárstvo – ako ďalej?

26.1.2017

Dnes boli odprezentované výsledky opatrení v oblasti obehového hospodárstva a EK takisto informovala o ďalších krokoch.

Predĺženie dočasných kontrol

25.1.2017

Európska komisia odporúča Rade schváliť predĺženie dočasných kontrol na vnútorných schengenských hraniciach v Rakúsku, Nemecku, Dánsku, Švédsku a Nórsku, na ďalšie tri mesiace.

S čím sa chystá EK na Maltu?

25.1.2017

EK a Vysoká predstaviteľka Únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Federica Mogherini oznámili, že na buducotýždňovom summite 3. februára na Malte predstavia niekoľko opatrení na posilnenie činností EÚ na trase cez centrálne Stredozemie.

Fungovanie Európskej agentúry pre pohraničnú a pobrežnú stráž

25.1.2017

Dnes vyšlo hodnotenie prvých troch mesiacov fungovania Európskej agentúry pre pohraničnú a pobrežnú stráž.

Správa o občianstve EÚ: Až 87 % Európanov si uvedomuje, že sú občanmi EÚ

24.1.2017

Podpora a posilnenie občianstva EÚ sa za posledné roky zlepšili. Vyplýva to z aktuálnej Správy o občianstve, ktorá sa opiera o informácie zozbierané od občanov v prieskumoch a verejných konzultáciách v období 2013-2017.

Turizmus v EÚ za rok 2016

24.1.2017

Štatistický úrad EÚ, Eurostat, dnes zverejnil údaje o turizme v EÚ za rok 2016. Ukazuje sa, že najatraktívnejšou dovolenkovou destináciou v Európskej únii naďalej ostáva Španielsko, nasleduje Francúzsko, Taliansko, Nemecko a Veľká Británia.

Auto si európski spotrebitelia budú môcť požičať s jasnejšími podmienkami

19.1.2017

Autopožičovne budú k európskym spotrebiteľom férovejšie. Päť najväčších autopožičovní (Avis, Europcar, Enterprise, Hertz a Sixt), ktoré predstavujú dve tretiny všetkých súkromných prenájmov automobilov v EÚ, sa na tom dohodlo s Európskou komisiou a národnými orgánmi na ochranu spotrebiteľa.

TTIP – ako sme na tom s rokovaniami?

17.1.2017

Spoločné hodnotenie pokroku v rokovaniach o Transatlantickom obchodnom a investičnom partnerstve (TTIP) dnes zverejnili európska komisárka pre obchod Cecilia Malmströmová o obchodný zástupca USA Michael Froman. Rokovania o tejto zmluve sa začali v júli 2013.

Komisárka Jourová na Slovensku

17.1.2017

Dnes navštívila Slovensko Európska komisárka pre spravodlivosť, ochranu spotrebiteľov a rodovú rovnosť Věra Jourová.