Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Novinky

Nový systém záruk na podporu MSP v kultúrnych a kreatívnych sektoroch

30.6.2016

Európska komisia a Európsky investičný fond (EIF) dnes spustili iniciatívu v oblasti záruk v hodnote 121 miliónov EUR na podporu MSP v kultúrnych a kreatívnych sektoroch prostredníctvom finančných inštitúcií.

Ako ochrániť deti pri cezhraničných rodinných sporoch

30.6.2016

Európska komisia navrhuje aktualizované pravidlá v oblasti ochrany detí pri cezhraničných rodinných sporoch.

Ako sme na tom s integráciou Rómov?

28.6.2016

Komisia dnes prijala svoju výročnú správu o integrácii Rómov.

Spoločná reakcia lídrov EÚ k výsledkom britského referenda

24.6.2016

Spoločné vyhlásenie Martina Schulza, predsedu Európskeho parlamentu, Donalda Tuska, predsedu Európskej rady, Marka Rutteho, predsedu vlády krajiny na čele rotujúceho predsedníctva v Rade EÚ, a Jeana-Claudea Junckera, predsedu Európskej komisie, k výsledkom referenda v Spojenom kráľovstve

Podpredseda Európskej komisie pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič k výsledku referenda vo Veľkej Británii

24.6.2016

Tlačové stanovisko slovenského eurokomisára a podpredsedu Európskej komisie pre Energetickú úniu – Maroša Šefčoviča k výsledku referenda vo Veľkej Británii.

EUrópska diskusia na Gymnáziu M.R.Štefánika v Novom Meste n./V.

23.6.2016

Dňa 22.6.2016 zorganizovalo centrum Europe Direct Trenčín diskusiu pre žiakov Gymnázia M. R. Štefánika v Novom Meste nad Váhom s vedúcim Zastúpenia Európskej Komisie na Slovensku p. Dušanom Chrenekom.

Globálny dohovor primátorov a starostov o klíme a energetike

22.6.2016

Dnes je významný deň pre všetky mestá a obce na svete, nakoľko došlo k vzniku novej globálnej platformy pre spoluprácu miest a obcí na celom svete - Globálneho dohovoru primátorov a starostov o klíme a energetike.

Schválenie Európskej pohraničnej a pobrežnej stráže

22.6.2016

Európsky parlament, Rada EÚ a Komisia dosiahli dohodu o zriadení Európskej pohraničnej a pobrežnej stráže. Dohodu dnes schválila Rada EÚ na návrh Komisie.

Historický prelet solárneho lietadla Atlantikom

21.6.2016

Včera v ranných hodinách vyštartovalo z letiska JFK v New Yorku solárne lietadlo Solar Impulse na svoj prvý historický prelet cez Atlantický oceán. Lietadlo je výlučne poháňané slnečnou energiou.

6,7 miliardy eur do dopravnej infraštruktúry

17.6.2016

Nástroj na prepájanie Európy (Connecting Europe Facility) zohráva spolu s Investičným plánom pre Európu významnú rolu pri riešení nedostatku investícií v Európe.