Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Novinky

Čo odporúča Európska komisia Slovensku?

5.6.2019

Európska komisia dnes predložila odporúčania pre jednotlivé krajiny na rok 2019, v ktorých sú uvedené usmernenia hospodárskej politiky pre všetky členské štáty EÚ na nadchádzajúcich 12 až 18 mesiacov.

Digitálny jednotný trh: Komisia vydala usmernenia k voľnému toku iných ako osobných údajov

29.5.2019

Európska komisia dnes vydala nové usmernenia týkajúce sa vzájomného vzťahu medzi voľným tokom iných ako osobných údajov a pravidlami EÚ na ochranu údajov.

Vyhlásenie komisára pre zdravie a bezpečnosť potravín Vytenisa Andriukaitisa pri príležitosti Svetového dňa bez tabaku: Spojme svoje úsilie, aby sa fajčenie stalo minulosťou

29.5.2019

Dňa 31. mája sa pri príležitosti Svetového dňa bez tabaku snažíme zvyšovať povedomie o škodlivých a smrteľných účinkoch fajčenia a požívania tabakových výrobkov.

Poznáme mená víťazov Ceny Európskej únie za literatúru za rok 2019, vrátane slovenskej laureátky

23.5.2019

Tibor Navracsics, komisár pre vzdelávanie, kultúru, mládež a šport a Valier-Daniel Breaz, rumunský minister kultúry, včera oznámili mená 14 víťazov tohtoročnej Ceny Európskej únie za literatúru.

Všeobecné nariadenie o ochrane údajov – situácia po roku

22.5.2019

Dňa 25. mája 2019 oslávime prvý rok od vstupu do platnosti všeobecného nariadenia o ochrane údajov.

Spravodlivosť v potravinovom dodávateľskom reťazci: Komisia navrhuje posilniť cenovú transparentnosť

22.5.2019

Po zákaze nekalých obchodných praktík a zlepšení spolupráce výrobcov dnes Komisia predkladá tretí prvok na zlepšenie spravodlivosti v potravinovom dodávateľskom reťazci, ktorým sa zavádza väčšia transparentnosť v súvislosti so spôsobom informovania o cenách v rámci reťazca.

Prvá spoločná operácia Európskej pohraničnej a pobrežnej stráže mimo EÚ

21.5.2019

Európska agentúra pre pohraničnú a pobrežnú stráž začína v spolupráci s albánskymi orgánmi uskutočňovať historicky prvú spoločnú operáciu na území susednej krajiny mimo EÚ.

EÚ zriaďuje hasičskú leteckú flotilu na blížiace sa obdobie lesných požiarov

21.5.2019

V rámci prípravy na hroziace lesné požiare počas blížiaceho sa leta Európska komisia predstavila prvú flotilu hasičských lietadiel v rámci nového systému rescEU na riešenie prírodných katastrof.

Študenti sú vďaka programu Erasmus+ úspešnejší v osobnom i pracovnom živote

20.5.2019

Európska komisia dnes zverejnila dve nové nezávislé štúdie, z ktorých vyplýva, že študenti, ktorí sa zúčastnili programu Erasmus+ sú úspešnejší v osobnom i pracovnom živote a univerzity sú inovatívnejšie.

Európsky systém pre vysledovateľnosť tabaku a bezpečnostné prvky

20.5.2019

Dnes bol uvedený do prevádzky európsky systém pre vysledovateľnosť tabaku a bezpečnostné prvky.