Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

EK zverejnila dve hodnotiace správy v oblasti migrácie

8.12.2016

V štvrtej hodnotiacej správe týkajúcej sa implementácie dohody medzi EÚ a Tureckom je zhrnutý pokrok, ktorý sa podarilo dosiahnuť od jej prijatia 20.marca tohto roku. Podľa správy implementácia napreduje, stále však čelí viacerým výzvam.

Ako lepšie bojovať proti podvodom s cestovnými dokladmi?

8.12.2016

Európska komisia dnes prijala akčný plán, v ktorom sa stanovujú konkrétne opatrenia a jasné odporúčania pre členské štáty na zlepšenie zabezpečenia cestovných dokladov.

Nový návrh Komisie: Dátové služby v celej EÚ bez poplatkov navyše

8.12.2016

Po intenzívnych diskusiách s Európskym parlamentom, členskými štátmi, partnermi a zástupcami spotrebiteľov, regulátorov a operátorov včera Európska komisia predstavila nový návrh pravidiel, ktoré dopĺňajú zámer Komisie zrušiť roamingové poplatky v rámci EÚ 15. júna 2017.

Komisia zahajuje činnosť európskeho zboru solidarity

7.12.2016

Európska komisia dnes zriadila európsky zbor solidarity – iba dva mesiace po tom, ako to predseda Juncker avizoval a ako prvý konkrétny výsledok priorít činnosti uvedených v tzv. bratislavskom pláne.

Komisár Navracsics predstavil výsledky PISA 2015, Slovensko sa zhoršilo

6.12.2016

Komisár pre vzdelávanie, kultúru, mládež a šport Tibor Navracsics dnes spolu so zástupcom generálneho tajomníka OECD Douglasom Frantzom predstavili výsledky PISA (Programu medzinárodného hodnotenia žiakov) za rok 2015, ktorý porovnáva čitateľskú, matematickú a prírodovednú gramotnosť 15-ročných študentov vo svete.

Tunel Žilina prerazený: O krok bližšie k dokončeniu D1 pri Žiline aj vďaka EÚ fondom

5.12.2016

Aj vďaka prostriedkom z Európskych štrukturálnych a investičných fondov sa dnes slávnostne prerazila tunelová rúra Žilina. Nový tunel je súčasťou projektu výstavby viac ako 11 km dlhého úseku diaľnice D1 Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka v okrese Žilina.

Európsky zbor solidarity začína svoju činnosť

5.12.2016

Už túto stredu (7.decembra) spustí Európska komisia Európsky zbor solidarity (European Solidarity Corps).

Stovka mladých o krok bližšie k možnostiam študijných pobytov, stáží a dobrovoľníctva

2.12.2016

Dňa 01. decembra 2016 sa v priestoroch Úradu TSK v Kongresovej sále konalo informačné podujatie pre študentov stredných škôl z Trenčianskeho kraja. Informačné podujatie už siedmy rok organizuje informačné centrum o EÚ Europe Direct Trenčín.

Môžeme si dovoliť posedieť vonku? Slovensko je na tom lepšie ako priemer EÚ

2.12.2016

Každý desiaty občan EÚ je v situácii, že si nemôže dovoliť ísť aspoň raz mesačne posedieť von s rodinou alebo priateľmi.