Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Zastúpenie Európskej komisie opäť na Bratislavskom majálese

4.5.2017

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku sa aj tento rok podieľa na organizácii obľúbeného mestského festivalu Bratislavský majáles.

V IT Fitness teste 2017 sa zatiaľ otestovalo rekordných 12-tisíc Slovákov

3.5.2017

IT Asociácia Slovenska dnes zverejnila priebežné výsledky IT Fitness testu, pomocou ktorého majú Slováci možnosť overiť si svoje počítačové zručnosti, vedomosti o internete a sociálnych sieťach, či online marketingu a pripojiť sa tak k úspešných absolventov predchádzajúcich ročníkov IT Fitness testu.

Štátna pomoc: Európska komisia schválila pomoc pre vnútrozemskú vodnú dopravu na Slovensku

3.5.2017

Európska komisia schválila slovenskú schému podpory vnútrozemskej vodnej dopravy vo forme oslobodenia všetkých hospodárskych subjektov od zaplatenia spotrebnej dane na palivo pre plavidlá vnútrozemskej vodnej dopravy.

Prieskum Eurobarometer: Takmer 90 percent respondentov sa domnieva, že je dôležité, aby EÚ financovala činnosti humanitárnej pomoci

3.5.2017

Európska komisia dnes uverejnila výsledky prieskumu Eurobarometra k postoju verejnosti k úlohe Európskej únie v oblasti zásahov v núdzových situáciách.

Začína Minifestival európskeho filmu 7x7

2.5.2017

V bratislavskom kine CINEMAX BORY MALL bude zajtra, (v stredu 3. mája 2017) o 19.00 hodine slávnostne otvorený už 11. ročník Minifestivalu európskeho filmu 7x7, ktorý postupne v mesiacoch máj – jún predstaví sedem kvalitných európskych snímok v siedmych slovenských mestách.

Celoslovenská novinárska súťaž pre študentov Štúrovo pero pozná svojich víťazov

2.5.2017

V sobotu (29. apríla) vo Zvolene sa uskutočnilo celoslovenské finále novinárskej súťaže Štúrovo pero, v rámci ktorej sa študenti stredných a vysokých škôl mohli prihlásiť do niektorých z piatich kategórií: stredoškolské časopisy, vysokoškolské časopisy, novinárske príspevky stredoškolákov, novinárske príspevky vysokoškolákov a elektronické magazíny.

Pozvánka na podujatia v rámci InvestEU Roadshow v siedmych slovenských mestách

28.4.2017

Zastúpenie Európskej komisie spolu s regionálnymi partnermi organizuje v mesiacoch máj a jún sériu podujatí pod hlavičkou InvestEU Roadshow v siedmych slovenských mestách – Trenčíne, Senici, Poprade, Kežmarku, Spišskej Novej Vsi, Bardejove a v Žiline.

Seminár Zastúpenia EK na Slovensku a inštitútu INEKO na tému „Ako znižovať zaostávanie regiónov Slovenska?“

28.4.2017

Tento štvrtok 27.apríla sa uskutočnil v priestoroch Európskeho informačného centra Seminár s názvom „Ako znižovať zaostávanie regiónov Slovenska?“ Slovensko patrí medzi štáty OECD s najväčšími regionálnymi rozdielmi vo výške príjmov a v miere nezamestnanosti.

13. výročie členstva Slovenska v Európskej únii

28.4.2017

Už v tento pondelok, 1. mája, si pripomenieme 13. výročie členstva Slovenska v Európskej únii.

Víťazom regionálneho kola súťaže Mladý Európan sa stalo Gymnázium Prievidza

26.4.2017

Posledný aprílový pondelok sa na Úrade Trenčianskeho samosprávneho kraja uskutočnilo regionálne kolo vedomostnej súťaže Mladý Európan. Z 15-tich stredných škôl z Trenčianskeho kraja sa víťazom stali študenti z Gymnázia Prievidza.