Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

196 miliónov EUR z regionálnych fondov na modernizáciu železníc na Slovensku

4.7.2013

Európska komisia schválila investíciu vo výške 196.5 miliónov EUR z kohézneho fondu na modernizáciu kľúčovej železničnej trate v Trenčianskom regióne, ktorá je súčasťou siete TEN-T.

Životné prostredie a klíma: Komisia poskytne 281,4 mil. EUR na nové projekty v oblasti životného prostredia a klímy

3.7.2013

Európska komisia schválila financovanie 248 nových projektov v rámci nástroja LIFE+, ktorý je fondom Európskej únie pre životné prostredie.

Politická dohoda o novom smerovaní spoločnej poľnohospodárskej politiky

1.7.2013

Európsky parlament, Rada ministrov EÚ a Európska komisia dospeli k dohode o reforme spoločnej poľnohospodárskej politiky (SPP) po roku 2013.
Vyhraj lístky na Pohodu 2013!

Vyhraj lístky na Pohodu 2013!

1.7.2013

Poď si s nami zasúťažiť o lístky na Pohodu!

Nové fondy, ktoré uľahčia dlhodobé investovanie

26.6.2013

Európska komisia predložila návrh nového rámca pre investičné fondy určeného pre investorov, ktorí majú záujem dlhodobo investovať peniaze do spoločností a projektov.

Elektronická fakturácia vo verejnom obstarávaní: ďalší krok smerom ku koncovému elektronickému obstarávaniu a elektronickej verejnej správe v Európe

26.6.2013

Európska komisia predložila návrh smernice o elektronickej fakturácii vo verejnom obstarávaní, ku ktorému je pripojené oznámenie načrtávajúce koncepciu plnej digitalizácie procesu verejného obstarávania, tzv. „koncové elektronické obstarávanie“.

Podpredseda Kallas začína novú informačnú kampaň o právach cestujúcich

25.6.2013

Toto leto to bude vôbec po prvýkrát, čo budú milióny dovolenkárov, cestujúci v rámci EÚ, chránení komplexným súborom práv cestujúcich, bez ohľadu na to, či cestujú vlakom alebo lietadlom a najnovšie aj loďou či autobusom.

Jednotný portál na pomoc podnikom v prístupe k financovaniu z EÚ teraz zahŕňa aj štrukturálne fondy

25.6.2013

Európska komisia rozširuje jednotný portál venovaný financovaniu z EÚ o štrukturálne fondy – Európsky fond regionálneho rozvoja (EFRR) a Európsky sociálny fond (ESF) – a európske podniky tak budú mať od dnešného dňa ľahší prístup k finančným prostriedkom, ktoré tak potrebujú.

Správa OECD potvrdzuje, že investície EÚ do vzdelávania a zamestnateľnosti mládeže sa vyplácajú

25.6.2013

Európska komisia uvítala uverejnenie výročnej správy Education at a Glance 2013 (Súhrnné informácie o vzdelávaní 2013), ktorú vypracovala Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) a v ktorej analyzuje vzdelávacie systémy 34 členských krajín OECD vrátane 21 členských štátov EÚ, ako aj Argentíny, Brazílie, Číny, Indie, Indonézie, Ruska, Saudskej Arábie a Južnej Afriky.
Vyhraj festivalovú permanentku na Art Film Fest 2013!

Vyhraj festivalovú permanentku na Art Film Fest 2013!

18.6.2013

Vyhraj festivalovú permanentku na Art Film Fest 2013, stačí odpovedať na pár otázok!