Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Digitálny jednotný trh: Komisia vyzýva na urýchlené prijatie kľúčových návrhov

10.5.2017

Európska komisia dnes v polovici svojho funkčného obdobia uverejnila priebežné hodnotenie stratégie digitálneho jednotného trhu.

Komisia zverejnila výsledky prešetrovania obchodných praktík v odvetví elektronického obchodu

10.5.2017

Záverečná správa Európskej komisie o výsledkoch prieskumu v oblasti elektronického obchodu poukazuje na obchodné praktiky, ktoré môžu obmedzovať hospodársku súťaž.

Noc literatúry 2017 - Zajtrajšia noc patrí čítaniu kníh

9.5.2017

Už zajtra (10. mája) sa v Bratislave a v ďalších slovenských mestách od 18:00 uskutoční Noc literatúry – séria čítaní úryvkov zo slovenských prekladov z kníh súčasných svetových autorov na zaujímavých, bežne s literatúrou nespájaných miestach. Čítať budú známe slovenské herečky a herci – vždy v polhodinových intervaloch.

Oslávte s nami Deň Európy 9. mája v Bratislave

5.5.2017

Už budúci utorok (9.mája) si Bratislava pripomenie symbolické narodeniny Európskej únie - Deň Európy.

Košice zajtra oslávia Deň Európy

4.5.2017

Už zajtra (5.mája) oslávia Košice v predstihu symbolické narodeniny Európskej únie - Deň Európy.

Regionálne diskusné fórum v Košiciach na tému "Budúcnosť EÚ a inteligentných miest"

4.5.2017

Paralelne s oslavami Dňa Európy sa zajtra (5.mája) v Košiciach uskutoční regionálne diskusné fórum na tému "Budúcnosť EÚ a inteligentných miest".

Zastúpenie Európskej komisie opäť na Bratislavskom majálese

4.5.2017

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku sa aj tento rok podieľa na organizácii obľúbeného mestského festivalu Bratislavský majáles.

V IT Fitness teste 2017 sa zatiaľ otestovalo rekordných 12-tisíc Slovákov

3.5.2017

IT Asociácia Slovenska dnes zverejnila priebežné výsledky IT Fitness testu, pomocou ktorého majú Slováci možnosť overiť si svoje počítačové zručnosti, vedomosti o internete a sociálnych sieťach, či online marketingu a pripojiť sa tak k úspešných absolventov predchádzajúcich ročníkov IT Fitness testu.

Štátna pomoc: Európska komisia schválila pomoc pre vnútrozemskú vodnú dopravu na Slovensku

3.5.2017

Európska komisia schválila slovenskú schému podpory vnútrozemskej vodnej dopravy vo forme oslobodenia všetkých hospodárskych subjektov od zaplatenia spotrebnej dane na palivo pre plavidlá vnútrozemskej vodnej dopravy.

Prieskum Eurobarometer: Takmer 90 percent respondentov sa domnieva, že je dôležité, aby EÚ financovala činnosti humanitárnej pomoci

3.5.2017

Európska komisia dnes uverejnila výsledky prieskumu Eurobarometra k postoju verejnosti k úlohe Európskej únie v oblasti zásahov v núdzových situáciách.