Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič bude v Bratislave diskutovať o budúcnosti Európskej únie

23.9.2016

Podpredseda Európskej komisie a slovenský eurokomisár zodpovedný za energetickú úniu Maroš Šefčovič navštívi 26. septembra 2016 Bratislavu.
Slovenské predsedníctvo v Rade EÚ nachvíľku obsadí aj Trenčiansky hrad

Slovenské predsedníctvo v Rade EÚ nachvíľku obsadí aj Trenčiansky hrad

21.9.2016

eSKaEÚ sa spolu usmievajú – spoločné ciele, vízie a priority predsedníckej krajiny a jej regiónov vo vzťahu k Európskej únii. Aj tieto témy odznejú na Trenčianskom hrade v rámci podujatia zameraného na priblíženie slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie.

Európska komisárka Cecilia Malmstrӧm na Slovensku

21.9.2016

V dňoch 22. a 23. septembra 2016 navštívi Slovensko európska komisárka pre obchod Cecilia Malmstrӧm.

Európsku komisiu v piatok a sobotu budú v Bratislave reprezentovať traja eurokomisári

9.9.2016

Bratislavu v piatok a sobotu (9. a 10. septembra 2016) navštívia traja eurokomisári. Európsku komisiu bude počas neformálneho zasadnutia ministrov EÚ pre hospodárske a finančné záležitosti (ECOFIN) reprezentovať podpredseda Európskej komisie pre euro a sociálny dialóg Valdis Dombrovskis, podpredseda Európskej komisie pre pracovné miesta, rast, investície a konkurencieschopnosť Jyrki Katainen a komisár EÚ pre hospodárske a menové záležitosti Pierre Moscovici. Rokovaniam vo formáte ECOFIN predchádza štandardné zasadnutie Euroskupiny.

Hovorme o Európe – čím žije Slovensko a celá Európa? – príďte do Košíc diskutovať s európskym komisárom

7.9.2016

Počas druhého septembrového víkendu budú Košice žiť Európou. V sobotu 10. septembra sa uskutočnia dve významné podujatia.

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič a komisár Karmenu Vella na Slovensku

6.9.2016

Dnes, 6.9.2016, navštívi Slovensko podpredseda EK pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič a komisár pre životné prostredie, námorné záležitosti a rybárstvo Karmenu Vella.

EÚ a G20

5.9.2016

Európska únia je po boku svojich členských štátov Nemecka, Veľkej Británie, Francúzska a Talianska riadnym členom G20 a na rokovaniach ju zastupujú predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker a predseda Európskej rady Donald Tusk.

Najčastejšie potravinové riziká v EÚ vlani

26.8.2016

Medzi najčastejšie nahlasované riziká v potravinách v EÚ vlani patrili ortuť v rybách, aflatoxíny v orieškoch a salmonelóza v ovocí a zelenine.

Zastúpenie Európskej komisie na Kremnických gagoch

25.8.2016

Zastúpenie Európskej komisie nebude chýbať ani na 36. ročníku Európskeho festivalu humoru a satiry Kremnické gagy, ktorý sa uskutoční predposledný prázdninový víkend od 26. do 28. augusta 2016 v Kremnici.

Cena pre občiansku spoločnosť za rok 2016 v oblasti migrácie

24.8.2016

V uplynulých takmer dvoch rokoch politický a sociálny život v Európe výrazne zasiahol bezprecedentný prílev utečencov z vojnou zmietaných alebo nedostatočne rozvinutých krajín do Európskej únie.