Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Prvé výsledky fungovania nového Rámca pre partnerstvo s tretími krajinami v oblasti migrácie

18.10.2016

Európska komisia dnes zverejnila prvé výsledky fungovania nového Rámca pre partnerstvo s tretími krajinami v oblasti migrácie. Len štyri mesiace od návrhu tento nový prístup, ktorého základom je partnerstvo s krajinami pôvodu migrácie, začína prinášať prvé výsledky.

Koľko v EÚ zjeme ovocia a zeleniny?

14.10.2016

Pri príležitosti Svetového dňa výživy (16. október) vydal Eurostat informácie o tom, ako sme na tom s konzumáciou ovocia a zeleniny.

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič v Bratislave

14.10.2016

Podpredseda Európskej komisie a slovenský eurokomisár zodpovedný za Energetickú úniu Maroš Šefčovič navštívi v pondelok 17. októbra 2016 Bratislavu.

Nové informačné internetové portály pre mestá a obce

12.10.2016

Dnes Európska komisia predstavila dva nové nástroje, ktoré majú uľahčiť mestám prístup k informáciám o kľúčových dokumentoch Európskej únie týkajúcich sa ich agendy, ako aj o finančných nástrojoch, ktoré môžu mestá využiť pri realizácii svojich projektov.

O budúcnosti turizmu na Európskom fóre cestovného ruchu

11.10.2016

V Bratislave pod záštitou slovenského predsedníctva v Rade EÚ sa dnes 11. októbra uskutočnilo Európske fórum cestovného ruchu.

Študentský veľtrh v Bratislave

11.10.2016

Vedúci Zastúpenia Európskej komisie, Dušan Chrenek, spolu s ministrom školstva, vedy, výskumu a športu, Petrom Plavčanom, prezidentom rektorskej konferencie Rudolfom Kropilom a riaditeľkou veľtrhu Danielou Kráľovičovou slávnostne otvorili jubilejný 20. ročník veľtrhu štúdia a kariéry AKADÉMIA & VAPAC®.

Správa Európskej komisie k zdravotníctvu a dlhodobej starostlivosti

7.10.2016

Európska komisia dnes predstavila Správu o systémoch zdravotnej starostlivosti, dlhodobej starostlivosti a fiškálnej udržateľnosti, ktorá pomenúva hlavné výzvy v oblasti zdravotnej starostlivosti a dlhodobej starostlivosti v EÚ a zároveň uvádza možnosti zlepšenia fiškálnej udržateľnosti výdavkov na verejné zdravotníctvo. Správa bola pripravená Generálnym riaditeľstvom pre Hospodárske a Finančné Záležitosti spolu s Výborom pre Hospodársku Politiku.

Eurokomisárka Věra Jourová sa v Bratislave stretne s angažovanou rómskou mládežou

7.10.2016

Eurokomisárka pre spravodlivosť, spotrebiteľov a rodovú rovnosť Věra Jourová sa zúčastní v pondelok a utorok (10.10.-11.10.) v Bratislave na konferencii s názvom Zlepšenie postavenia rómskej mládeže ako hnacej sily zmien, ktorá sa uskutoční pod záštitou slovenského predsedníctva v Rade EÚ.

Spustenie Európskej agentúry pre pohraničnú a pobrežnú stráž

6.10.2016

Necelý rok po tom, ako Komisia prvýkrát navrhla vytvoriť Európsku agentúru pre pohraničnú a pobrežnú stráž, začína dnes táto agentúra oficiálne svoju činnosť.