Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Komisia navrhuje zásadnú reformu dane z príjmov právnických osôb v EÚ

25.10.2016

Komisia dnes predstavila plány na revíziu toho, ako sú spoločnosti v rámci jednotného trhu zdaňované.

Tretí Pracovný program Európskej komisie

25.10.2016

Dnes Európska komisia prijala svoj Pracovný program na rok 2017.

Komisia predložila záväzky na dosiahnutie globálnych cieľov v oblasti udržateľného rozvoja miest

21.10.2016

Tento týždeň sa v ekvádorskom Quite uskutočnila konferencia OSN Habitat III, na ktorej bola prijatá Nová mestská agenda.

Ako sme na tom v EÚ s obezitou?

20.10.2016

Minulý týždeň priniesol Eurostat informácie o tom, koľko v EÚ konzumujeme ovocia a zeleniny. Dnes prinášame výsledky o fenoméne, ktorý nastáva, keď zdravú stravu zanedbáme.

Prvé výsledky fungovania nového Rámca pre partnerstvo s tretími krajinami v oblasti migrácie

18.10.2016

Európska komisia dnes zverejnila prvé výsledky fungovania nového Rámca pre partnerstvo s tretími krajinami v oblasti migrácie. Len štyri mesiace od návrhu tento nový prístup, ktorého základom je partnerstvo s krajinami pôvodu migrácie, začína prinášať prvé výsledky.

Koľko v EÚ zjeme ovocia a zeleniny?

14.10.2016

Pri príležitosti Svetového dňa výživy (16. október) vydal Eurostat informácie o tom, ako sme na tom s konzumáciou ovocia a zeleniny.

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič v Bratislave

14.10.2016

Podpredseda Európskej komisie a slovenský eurokomisár zodpovedný za Energetickú úniu Maroš Šefčovič navštívi v pondelok 17. októbra 2016 Bratislavu.

Nové informačné internetové portály pre mestá a obce

12.10.2016

Dnes Európska komisia predstavila dva nové nástroje, ktoré majú uľahčiť mestám prístup k informáciám o kľúčových dokumentoch Európskej únie týkajúcich sa ich agendy, ako aj o finančných nástrojoch, ktoré môžu mestá využiť pri realizácii svojich projektov.

O budúcnosti turizmu na Európskom fóre cestovného ruchu

11.10.2016

V Bratislave pod záštitou slovenského predsedníctva v Rade EÚ sa dnes 11. októbra uskutočnilo Európske fórum cestovného ruchu.

Študentský veľtrh v Bratislave

11.10.2016

Vedúci Zastúpenia Európskej komisie, Dušan Chrenek, spolu s ministrom školstva, vedy, výskumu a športu, Petrom Plavčanom, prezidentom rektorskej konferencie Rudolfom Kropilom a riaditeľkou veľtrhu Danielou Kráľovičovou slávnostne otvorili jubilejný 20. ročník veľtrhu štúdia a kariéry AKADÉMIA & VAPAC®.