Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Európska komisia na oficiálnej návšteve Slovenska

30.6.2016

Pri príležitosti oficiálneho začiatku slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie pricestujú na Slovensko najvyšší predstavitelia Európskej komisie.

Návrh rozpočtu EÚ na rok 2017

30.6.2016

Aktuálny návrh rozpočtu vo výške 134,9 miliardy EUR sa zameriava na nasledujúce priority: rast, zamestnanosť a rozhodnú reakciu na utečeneckú krízu.

Nový systém záruk na podporu MSP v kultúrnych a kreatívnych sektoroch

30.6.2016

Európska komisia a Európsky investičný fond (EIF) dnes spustili iniciatívu v oblasti záruk v hodnote 121 miliónov EUR na podporu MSP v kultúrnych a kreatívnych sektoroch prostredníctvom finančných inštitúcií.

Ako ochrániť deti pri cezhraničných rodinných sporoch

30.6.2016

Európska komisia navrhuje aktualizované pravidlá v oblasti ochrany detí pri cezhraničných rodinných sporoch.

Ako sme na tom s integráciou Rómov?

28.6.2016

Komisia dnes prijala svoju výročnú správu o integrácii Rómov.

Spoločná reakcia lídrov EÚ k výsledkom britského referenda

24.6.2016

Spoločné vyhlásenie Martina Schulza, predsedu Európskeho parlamentu, Donalda Tuska, predsedu Európskej rady, Marka Rutteho, predsedu vlády krajiny na čele rotujúceho predsedníctva v Rade EÚ, a Jeana-Claudea Junckera, predsedu Európskej komisie, k výsledkom referenda v Spojenom kráľovstve

Podpredseda Európskej komisie pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič k výsledku referenda vo Veľkej Británii

24.6.2016

Tlačové stanovisko slovenského eurokomisára a podpredsedu Európskej komisie pre Energetickú úniu – Maroša Šefčoviča k výsledku referenda vo Veľkej Británii.

EUrópska diskusia na Gymnáziu M.R.Štefánika v Novom Meste n./V.

23.6.2016

Dňa 22.6.2016 zorganizovalo centrum Europe Direct Trenčín diskusiu pre žiakov Gymnázia M. R. Štefánika v Novom Meste nad Váhom s vedúcim Zastúpenia Európskej Komisie na Slovensku p. Dušanom Chrenekom.

Globálny dohovor primátorov a starostov o klíme a energetike

22.6.2016

Dnes je významný deň pre všetky mestá a obce na svete, nakoľko došlo k vzniku novej globálnej platformy pre spoluprácu miest a obcí na celom svete - Globálneho dohovoru primátorov a starostov o klíme a energetike.

Schválenie Európskej pohraničnej a pobrežnej stráže

22.6.2016

Európsky parlament, Rada EÚ a Komisia dosiahli dohodu o zriadení Európskej pohraničnej a pobrežnej stráže. Dohodu dnes schválila Rada EÚ na návrh Komisie.