Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Prihláste svoj projekt do súťaže Europa Nostra!

10.9.2015

Cena Európskej únie pre kultúrne dedičstvo / Europa Nostra Awards je najprestížnejšie európske ocenenie v oblasti kultúrneho dedičstva.

Výročný prejav o Stave Únie

9.9.2015

Dnes o 9:00hod. prednesie Jean-Claude Juncker, predseda European Commission, v European Parliament svoj výročný prejav o Stave Únie.
Zapojte sa do vedomostnej súťaže Euroškolák 2015

Zapojte sa do vedomostnej súťaže Euroškolák 2015

9.9.2015

Informačné centrum o EÚ Europe Direct Trenčín v spolupráci s Úradom Trenčianskeho samosprávneho kraja vyhlasuje 2. ročník vedomostnej súťaže o EÚ pre žiakov 6. ročníkov základných škôl.

Začal Európsky týždeň športu

7.9.2015

Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia EK na Slovensku, členka Medzinárodného olympijského výboru a národná ambasádorka projektu Európsky týždeň športu Danka Barteková viceprezident Slovenského olympijského výboru Vladimír Miller a predseda Nadácie SOV Anton Siekel dnes odštartovali Európsky týždeň športu (7-13.9.2015).
Znie pieseň Závrskou dolinou

Znie pieseň Závrskou dolinou

30.8.2015

V jednej z devätnástich miestnych osád Hornej Súče, Závrskej sa konal trinásty ročník prehliadky ľudových piesní Znie pieseň Závrskou dolinou.

Na posilnenie spolupráce a podporu projektov v podunajskej oblasti sa v rámci finančných prostriedkov EÚ vyčlení 222 miliónov EUR

24.8.2015

Podpora inovácie a podnikania, ochrana prírodného a kultúrneho bohatstva podunajskej oblasti, zlepšenie prepojenia a podpora prechodu na hospodárstvo s nízkymi emisiami budú kľúčovým zameraním nového „programu nadnárodnej dunajskej spolupráce“, ktorý bol prijatý dnes.

Európske diskusie opäť na Agrokomplexe

19.8.2015

Informovať poľnohospodársku a laickú verejnosť o aktuálnych poľnohospodárskych témach je cieľom Diskusných okrúhlych stolov, ktoré počas 42. ročníka medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex (20. – 23. august 2015) už po štvrtý krát organizujú Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, Agroinštitút Nitra a portál poľnoinfo.sk .

Riadenie migrácie a financovanie pre bezpečnejšiu Európu: 2,4 miliardy EUR na podporu členských štátov

11.8.2015

Európska komisia tento mesiac schválila 23 viacročných národných programov v rámci Fondu pre azyl, migráciu a integráciu (AMIF) a Fondu pre vnútornú bezpečnosť (ISF).

Investície do partnerských hlavných miest: EÚ prijala nový program spolupráce medzi Slovenskom a Rakúskom

29.7.2015

Viedeň a Bratislava sú európske hlavné mestá, medzi ktorými je najmenšia vzdialenosť.
Európsky deň s deťmi z jazykového tábora English is easy

Európsky deň s deťmi z jazykového tábora English is easy

24.7.2015

Dňa 24. júla 2015 sa na Úrade TSK konal európsky deň s deťmi z jazykového tábora English is Easy.