Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Financovanie EÚ podporí lepšie predpovedanie sopečnej činnosti

22.9.2014

Sopečné výbuchy je väčšinou náročné predvídať. Vzhľadom na zvýšenú seizmickú činnosť v okolí islandskej sopky Bárðarbunga a na tečúcu lávu na blízkom poli Holuhraun odborníci dôkladne monitorujú a analyzujú veľké množstvo údajov zozbieraných z tejto oblasti.

Doprava: 11,9 miliardy EUR na zlepšenie spojenia v Európe

12.9.2014

Európska komisia vyzvala členské štáty, aby navrhli projekty na využitie 11,9 miliardy EUR z finančných prostriedkov EÚ na zlepšenie európskych dopravných spojení.

Junckerova komisia: silný a skúsený tím podporujúci zmenu

11.9.2014

Zvolený predseda Komisie Jean-Claude Juncker dnes predstavil svoj tím a zloženie novej Európskej komisie.

Komisia uvádza, že zistenia OECD potvrdzujú význam investícií do vzdelávania pre rast a pracovné miesta v EÚ

10.9.2014

Európska komisia víta uverejnenie správy Education at a glance 2014 – výročnej správy Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) o stave národných vzdelávacích systémov a výzvach, ktorým čelia.
Zapojte sa do vedomostnej súťaže "Euroškolák 2014"

Zapojte sa do vedomostnej súťaže "Euroškolák 2014"

10.9.2014

Informačné centrum o EÚ Europe Direct Trenčín v spolupráci s Úradom Trenčianskeho samosprávneho kraja vyhlasuje 1. ročník vedomostnej súťaže o EÚ pre žiakov 6. ročníkov základných škôl.

Silné ekonomické portfólio pre Maroša Šefčoviča

10.9.2014

Zvolený predseda Komisie Jean-Claude Juncker dnes predstavil rozdelenie portfólií pre jednotlivých dezignovaných komisárov.

Takmer všetci Európania tvrdia, že ochrana životného prostredia je pre nich dôležitá

9.9.2014

Tri roky od posledného podobného prieskumu Eurobarometra je jasné, že napriek hospodárskej kríze sa obavy Európanov týkajúce sa životného prostredia nezmenšili.

Zloženie Junkerovej Komisie nadobúda konkrétnu podobu

8.9.2014

Zvolený predseda Komisie Jean-Claude Juncker zaslal talianskemu premiérovi Matteovi Renzimu ako predsedovi Rady Európskej únie zoznam designovaných komisárov.
Prednáška pre mladých nezamestnaných

Prednáška pre mladých nezamestnaných

22.8.2014

Dňa 20. augusta 2014 sa v Považskej Bystrici na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny zúčastnilo prezentácie pre mladých nezamestnaných informačné centrum Europe Direct Trenčín.

Vyhlásenie komisárky EÚ Kristaliny Georgievovej pri príležitosti Svetového humanitárneho dňa 2014

19.8.2014

Svetový humanitárny deň je dňom pamiatky obetí útoku na ústredie OSN v Bagdade v roku 2003, pri ktorom zahynulo 22 ľudí vrátane osobitného zástupcu OSN v Iraku Sergia Vieiru de Mella.