Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Podľa zimnej ekonomickej prognózy sa vyhliadky zlepšili, no riziká pretrvávajú

6.2.2015

Po prvýkrát od roku 2007 majú ekonomiky všetkých členských štátov Európskej únie podľa očakávaní tento rok začať opäť rásť.

Valentínska InstaSúťaž

6.2.2015

Valentín už dávno nie je iba o zamilovaných párikoch.

Junckerova Komisia uvoľní 1 miliardu EUR pre mladých nezamestnaných

4.2.2015

Európska Komisia dnes prichádza s návrhom, že už tento rok uvoľní 1 miliardu EUR z iniciatívy na podporu zamestnanosti mladých ľudí.

Junior Internet 2015 – Registrácia je spustená!

21.1.2015

Pre žiakov základných a stredných škôl je opäť vyhlásená súťaž s názvom JUNIOR INTERNET.

Film Café Európa sa vracia!

20.1.2015

Po úspechu projektu FILM CAFÉ EURÓPA minulý rok, prinášajú Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a mediálna spoločnosť Film Europe Media Company opäť aj na začiatku nového roka 2015 filmové stretnutia za účasti zaujímavých hostí.

Obmedzenie byrokracie: Úspory vo výške až do 48 miliónov EUR vďaka novým pravidlám pre cezhraničné rozsudky

13.1.2015

Nové predpisy platné od zajtra znamenajú, že podniky a spotrebitelia budú môcť ľahšie vyriešiť cezhraničné právne spory – pričom sa v EÚ každoročne očakávajú úspory vo výške až do 48 miliónov EUR. Pravidlá rušia nákladný a zdĺhavý postup, ktorý sa v súčasnosti využíva 10 000 krát ročne s cieľom uznať rozsudky v občianskoprávnych a obchodných veciach v iných krajinách EÚ.

Lepšia ochrana obetí násilia v celej EÚ

13.1.2015

Počnúc touto nedeľou budú mať obete násilia – a to najmä obete domáceho násilia alebo obťažovania – zaručenú lepšiu ochranu v ktoromkoľvek členskom štáte EÚ.

Boj proti chudobe: Komisia prijala slovenský program pomoci v hodnote 55 miliónov EUR z fondu Európskej pomoci pre najodkázanejšie osoby

15.12.2014

Európska Komisia schválila Slovenský Operačný Program na požitie nového štrukturálneho fondu Európskej pomoci pre najodkázanejšie osoby (FEAD).

Otázky a odpovede týkajúce sa poskytovania informácií o potravinách spotrebiteľom

15.12.2014

Dnešní spotrebitelia požadujú stále jasnejšie a zrozumiteľnejšie informácie na obaloch potravín, a to či už pri nákupoch cez internet alebo v supermarketoch, aby presne vedeli, čo jedia.
Stovka mladých o krok bližšie k možnostiam Európskej únie

Stovka mladých o krok bližšie k možnostiam Európskej únie

10.12.2014

Dňa 09. decembra 2014 sa v priestoroch Úradu TSK v Kongresovej sále konalo informačné podujatie pre študentov stredných škôl z Trenčianskeho kraja.