Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

EK vyhlasuje globálnu koalíciu pre biodiverzitu

3.3.2020

Európska komisia dnes v Monaku pri príležitosti Svetového dňa divej prírody vyhlásila novú globálnu koalíciu pre biodiverzitu.

EU4FairWork: Kampaň EK proti nelegálnej práci

2.3.2020

30 % Slovákov a tretina Európanov pozná niekoho, kto pracuje bez priznania celého svojho príjmu alebo jeho časti daňovému úradu alebo sociálnej poisťovni.

Cena RegioStars za najinovačnejšie regionálne projekty

2.3.2020

Európska komisia dnes otvorila prihlasovanie do 13. ročníka súťaže RegioStars, kde udeľuje ocenenia projektom financovaným EÚ, ktoré preukazujú excelentnosť a nové prístupy v rámci regionálneho rozvoja.

EÚ financuje projekty v hodnote 5,1 milióna eur na podporu slobody a plurality médií

2.3.2020

EÚ podporuje slobodu a pluralitu médií financovaním viacerých projektov, ktoré sa začnú realizovať v marci 2020.

EK koordinuje hodnotenie vplyvu koronavírusu na priemysel

28.2.2020

Európska komisia sa aj naďalej usiluje o zvýšenie prevencie a zabránenie ďalšiemu prepuknutiu ochorenia COVID-19 v Európe.

M. Šefčovič - spolupredseda spoločného výboru EÚ a Spojeného kráľovstva

26.2.2020

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová dnes vymenovala podpredsedu EK pre medziinštitucionálne vzťahy a strategický výhľad Maroša Šefčoviča, za zástupcu EÚ a spolupredsedu spoločného výboru zriadeného dohodou o vystúpení Veľkej Británie z EÚ.

Zimný balík európskeho semestra

26.2.2020

Európska komisia dnes zverejnila Zimný balík európskeho semestra, ktorého súčasťou sú aj podrobné správy o členských krajinách, v ktorých hodnotí makroekonomickú situáciu a vývoj, hospodársku orientáciu a jednotlivé štrukturálne politiky – najmä daňový systém, trh práce, zdravotníctvo, školstvo, vedu a inovácie, digitálnu ekonomiku, podnikateľské prostredie, justíciu a verejnú správu.

Európska komisia môže začať rokovania so Spojeným kráľovstvom

25.2.2020

Európska komisia privítala dnešné rozhodnutie Rady, ktorá povolila začatie rokovaní o budúcich partnerských vzťahoch s Veľkou Britániou.

232 miliónov eur na globálny boj proti koronavírusu

24.2.2020

Európska komisia prispeje sumou 232 miliónov eur na pomoc v globálnom boji proti vírusu COVID-19, známemu ako koronavírus.

Európsky deň obetí trestných činov

21.2.2020

Podpredsedníčka Európskej komisie pre hodnoty a transparentnosť Věra Jourová a komisár pre spravodlivosť Didier Reynders dnes vydali vyhlásenie pred blížiacim sa Európskym dňom obetí trestných činov, 22. februára.