Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Stovka mladých o krok bližšie k možnostiam študijných pobytov, stáží a dobrovoľníctva

2.12.2016

Dňa 01. decembra 2016 sa v priestoroch Úradu TSK v Kongresovej sále konalo informačné podujatie pre študentov stredných škôl z Trenčianskeho kraja. Informačné podujatie už siedmy rok organizuje informačné centrum o EÚ Europe Direct Trenčín.

Môžeme si dovoliť posedieť vonku? Slovensko je na tom lepšie ako priemer EÚ

2.12.2016

Každý desiaty občan EÚ je v situácii, že si nemôže dovoliť ísť aspoň raz mesačne posedieť von s rodinou alebo priateľmi.

Medzinárodný deň osôb so zdravotným postihnutím

2.12.2016

Zajtra, 3. Decembra, je Medzinárodný deň osôb so zdravotným postihnutím, ktorý bol vyhlásený s cieľom bojovať proti diskriminácii a násiliu a podporovať plné sociálne začlenenie ľudí so zdravotným postihnutím.

Európsky týždeň odborných zručností

2.12.2016

V pondelok 5.decembra 2016 začína Európsky týždeň odborných zručností (Vocational Education and Training (VET) Skills week).

Komisia predstavila nové daňové pravidlá na podporu elektronického obchodu a on-line podnikania v EÚ

1.12.2016

Európska komisia dnes predstavila rad opatrení na zlepšenie prostredia v oblasti dane z pridanej hodnoty (DPH) pre podniky v EÚ pôsobiace v oblasti elektronického obchodu.

25 rokov programu MEDIA

1.12.2016

MEDIA je program EÚ na podporu kultúrneho a kreatívneho odvetvia. Za 25 rokov jeho existencie z neho bolo podporených mnoho významných diel.

Vzniká „koalícia pre digitálne zručnosti a pracovné miesta“

1.12.2016

Komisia dnes spolu s členskými štátmi, podnikmi, sociálnymi partnermi, mimovládnymi organizáciami a vzdelávacími subjektmi spustila koalíciu pre digitálne zručnosti a pracovné miesta, ktorá má pomôcť uspokojiť vysoký dopyt po digitálnych zručnostiach v Európe.

Maroš Šefčovič: Najväčšia reforma v energetickom sektore od zavedenia centralizovaných energetických systémov

30.11.2016

Dnes Európska komisia schválila balík opatrení, ktorými chce vytvoriť podmienky a umožniť prechod súčasných energetických systémov na systémy s čistou energiou. Ide o najväčšiu reformu v európskej energetike od zavedenia centralizovaných energetických systémov založených na konvenčných fosílnych palivách akými sú uhlie, ropa a zemný plyn.

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič a komisár Carlos Moedas na Slovensku

30.11.2016

V dňoch 1. a 2. decembra 2016 navštívia Slovensko podpredseda Európskej komisie zodpovedný za Energetickú úniu Maroš Šefčovič a komisár pre výskum vedu a inovácie Carlos Moedas.

Európsky fond na obranu

30.11.2016

EK predložila svoj návrh na vytvorenie Európskeho fondu na obranu, ktorého cieľom je pomocou rôznych opatrení posilnenie bezpečnosti európskych občanov.