Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Európsku komisiu v piatok a sobotu budú v Bratislave reprezentovať traja eurokomisári

9.9.2016

Bratislavu v piatok a sobotu (9. a 10. septembra 2016) navštívia traja eurokomisári. Európsku komisiu bude počas neformálneho zasadnutia ministrov EÚ pre hospodárske a finančné záležitosti (ECOFIN) reprezentovať podpredseda Európskej komisie pre euro a sociálny dialóg Valdis Dombrovskis, podpredseda Európskej komisie pre pracovné miesta, rast, investície a konkurencieschopnosť Jyrki Katainen a komisár EÚ pre hospodárske a menové záležitosti Pierre Moscovici. Rokovaniam vo formáte ECOFIN predchádza štandardné zasadnutie Euroskupiny.

Hovorme o Európe – čím žije Slovensko a celá Európa? – príďte do Košíc diskutovať s európskym komisárom

7.9.2016

Počas druhého septembrového víkendu budú Košice žiť Európou. V sobotu 10. septembra sa uskutočnia dve významné podujatia.

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič a komisár Karmenu Vella na Slovensku

6.9.2016

Dnes, 6.9.2016, navštívi Slovensko podpredseda EK pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič a komisár pre životné prostredie, námorné záležitosti a rybárstvo Karmenu Vella.

EÚ a G20

5.9.2016

Európska únia je po boku svojich členských štátov Nemecka, Veľkej Británie, Francúzska a Talianska riadnym členom G20 a na rokovaniach ju zastupujú predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker a predseda Európskej rady Donald Tusk.

Najčastejšie potravinové riziká v EÚ vlani

26.8.2016

Medzi najčastejšie nahlasované riziká v potravinách v EÚ vlani patrili ortuť v rybách, aflatoxíny v orieškoch a salmonelóza v ovocí a zelenine.

Zastúpenie Európskej komisie na Kremnických gagoch

25.8.2016

Zastúpenie Európskej komisie nebude chýbať ani na 36. ročníku Európskeho festivalu humoru a satiry Kremnické gagy, ktorý sa uskutoční predposledný prázdninový víkend od 26. do 28. augusta 2016 v Kremnici.

Cena pre občiansku spoločnosť za rok 2016 v oblasti migrácie

24.8.2016

V uplynulých takmer dvoch rokoch politický a sociálny život v Európe výrazne zasiahol bezprecedentný prílev utečencov z vojnou zmietaných alebo nedostatočne rozvinutých krajín do Európskej únie.

Čistejšie ovzdušie

17.8.2016

Kvalita ovzdušia v Európe sa za posledné desaťročia výrazne zvýšila aj vďaka účinným právnym predpisom platným v celej EÚ.

Európa na Agrokomplexe

17.8.2016

Tento víkend (18. – 21. augusta 2016) sa v Nitre uskutoční 43. ročník medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex. Ani tentoraz na ňom nebude chýbať stánok Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Medzinárodný deň mládeže

12.8.2016

Dnes je Medzinárodný deň mládeže, pri tejto príležitosti zverejnil Eurostat údaje týkajúce sa vzdelávania a zamestnanosti mladej generácie.