Informačné centrum

Europe Direct Trenčín

Nový vedúci Zastúpenia EK vo funkcii

8.1.2018

Svojej funkcie vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku sa dnes oficiálne ujal Ladislav Miko.

Boj s nelegálnym obsahom online

8.1.2018

Zajtra sa v Bruseli stretne päť komisárov so zástupcami online platforiem, aby spolu diskutovali o dosiahnutom pokroku v boji proti šíreniu nelegálneho obsahu na internete vrátane teroristickej propagandy na internete, xenofóbnych, rasistických a nenávistných prejavov, ako aj porušovaniu práv duševného vlastníctva.

Väčšia transparentnosť a predvídateľnosť pracovných podmienok

21.12.2017

Európska komisia dnes navrhla novú smernicu o transparentnejších a predvídateľnejších pracovných podmienkach v celej EÚ.

Ubytovanie od súkromných osôb si za posledný rok on-line objednal každý šiesty Európan

21.12.2017

Až 17% ľudí v EÚ si za posledný rok objednalo ubytovanie (izbu, byt, dom, chatu, atď.) od súkromných osôb cez internet. Väčšina z nich pritom použila špecializované weby, aplikácie aj sociálne siete.

Ako zvýšiť úroveň zaočkovania: konzultácia s verejnosťou o možných opatreniach EÚ

21.12.2017

Európska komisia dnes spúšťa verejnú konzultáciu k aktivitám, ktoré sa majú začleniť do návrhu na užšiu spoluprácu s EÚ v oblasti boja proti očkovateľným chorobám.

Už 10 rokov bez hraníc: Slovensko oslavuje desaťročie v Schengene

20.12.2017

Presne pred desiatimi rokmi, v noci z 20. na 21. decembra 2007, pristúpilo Slovensko do schengenského priestoru. Je tak súčasťou najväčšej zóny voľného pohybu osôb na svete, v ktorej môže v 26 krajinách Európy cestovať viac ako 400 miliónov ľudí. Zahŕňa 22 členských štátov Európskej únie, Švajčiarsko, Nórsko, Island a Lichtenštajnsko.

Lepšie pravidlá pre investičné spoločnosti

20.12.2017

Európske kapitálové trhy začnú vďaka prepracovaným pravidlám platiacim pre investičné spoločnosti fungovať efektívnejšie a dohľad nad nimi bude lepší.

Nové pravidlá na ochranu obchodu

20.12.2017

Dnes vstupuje do platnosti nová legislatíva EÚ na ochranu obchodu, ktorá mení reakcie EÚ na dumpingový a subvencovaný dovoz z krajín s výraznými deformáciami trhu spôsobenými štátom.

Takmer pol milióna eur na podporu slovenských obcí a miest

20.12.2017

Prostredníctvom programu Európa pre občanov podporuje EÚ projekty medzinárodných stretnutí družobných miest a obcí, budovanie sietí medzi takýmito mestami alebo obcami, projekty občianskej spoločnosti a projekty zachytávajúce pamäť ľudí na udalosti 20. a 21. storočia.

Štandardný Eurobarometer – jeseň 2017: Budúcnosť Európy

19.12.2017

Dnes bol zverejnený najnovší prieskum Eurobarometer, v ktorom občania EÚ zhodnotili stav hospodárstva, vyjadrili svoj postoj k EÚ a k spoločnej mene Euro. Uskutočnil sa aj špeciálny prieskum pod názvom Budúcnosť Európy.